Gobodics Tamás
2018. július 16. hétfő

Herbert megszerezte első győzelmét – Miután Hill kilökte Schumachert

A ma Sky Sports F1 tévés gárdájába tartozó Johnny Herbert 1995-ben Michael Schumacher csapattársa volt a Benettonnál, de teljesítménye messze elmaradt a németétől – kivéve, amikor az nagy ellenfelével, Damon Hill-lel ütközött. A július 16-i Brit Nagydíjon az első helyért harcoló Hill és Schumacher a kavicságyban kötöttek ki, a vezetést megöröklő Herbert így hazai pályán szerezhette meg első nagydíjgyőzelmét. Az év későbbi szakaszában, az Olasz Nagydíjon második sikerét is egy Schumacher-Hill találkozó után érte el.

New York-i dupla: Ez történt a Formula-E szezonjának utolsó hétvégéjén

A kétversenyes idényzárón nem lehetett panasz a történésekre: volt bajnokavatás, balesetek és váratlan fordulatok, eső által elmosott szabadedzés. Videóban a New York-i hétvége eseményei.

Ez is Hockenheimben történt: Piquet megcsépeli Salazart

A Formula-1 múltjának ikonikus pillanata Nelson Piquet és Eliseo Salazar verekedése – pontosabban inkább Salazar verése –, amely 1982-ben a Német Nagydíjon történt, miután az ATS lekörözött pilótája kiütötte a Brabhamben ülő éllovast. A helyszín Hockenheim, a pálya azóta földdel egyenlővé tett szakasza.

Bottas Rosberg Mercedesét kínozta Goodwoodban

A Goodwoodi Sebességfesztivál egyik fő attrakciója a 2016-os Formula-1-es Mercedes volt, melyet Valtteri Bottas gyötört meg a jubiláló eseményen.

Számos több évtizedes F1-es versenygép mellett a közelebbi múltból Juan Pablo Montoya 2004-es V10-es Williamsét is beizzították:

FE: Buemié a szezon utolsó pole-ja

A New York-i duplaforduló második felvonásának Superpole-jában Sebastien Buemi harcolta ki a pole-pozíciót, harmadszor idén – a versenyen szezonja egyetlen győzelmét szerezheti meg. Jean-Eric Vergne a szombati futamon bebiztosította az egyéni bajnoki címet, a csapatok értékelésében azonban a Techeetah és Abt Audi között mindössze egyetlen pont a különbség. Előbbi csapat két pilótája a második-harmadik, utóbbié negyedik-ötödik helyre kvalifikált. A futam 21 órakor indul.

Tarquini és Nagy voltak a ludasok a tömegbalesetben, megbüntették őket

A WTCR Slovakia Ringen tartott harmadik futamának első körében tömegincidens történt a mezőny sűrűjében, amely következtében kilenc autó esett ki a hármas kanyarban vagy állt ki sérülés miatt a kör végén. A versenybírák két pilótát büntettek két egy időben történt, de egymástól független baleset okozásáért. Gabriele Tarquini Benjamin Lessenes-t forgatta ki, míg Nagy Norbert Jean-Karl Vernay Audijába rohant bele hátulról. A BRC és Zengő csapatok versenyzőit egyaránt öt rajthelyes hátrasorolással sújtották, amit a következő versenyen, szeptember 29-én, a kínai (Ningbo) hétvége első futamán kell letölteniük.

Így szerezte meg első WTCR-győzelmét Michelisz Norbert

Összefoglaló a harmadik futamról, lejjebb pedig a teljes szlovák versenyhétvégéről:

Leszakadt az autó hátulja, szalmabála lett a vége a goodwoodi menetnek

Liam Doran a Ford RS200-zal szenvedett balesetet a Sebességfesztiválon, anélkül, hogy ő hibázott volna: az autó karosszériájának hátulja egyszerűen leszakadt a helyéről, mire Doran rögtön irányíthatatlanul pörögni kezdett.

Mike Skinner Toyota Tundrája is csúnya véget érhetett volna, a versenyző azonban megfogta a gépet:

F3: Nem tudtak egy autót kiemelni a bukótérből, valószínűtlen győzelmet szerzett a finn születésű orosz

Annak ellenére is kevesen fogadtak volna Nikita Troitskiy győzelmére a Formula-3-as Európa-bajnokság zandvoorti harmadik futamán, hogy az orosz a 3. rajthelyre kvalifikált. A rajtnál azonban minden a kezére játszott: ő óvta pozícióját, miközben Jüri Vips lefulladt, a pole-pozíciós Red Bull-védenc Dan Ticktum pedig kiugrott, amiért áthajtásos büntetést kapott. A 8. körben Troitskiy az élen találta magát, a távolságot pedig tartotta Guan Yu Zhouhoz képest, ráadásul az is segítette, hogy a verseny idő előtt véget ért. Julian Hanses autóját a pálya személyzete képtelen volt eltávolítani az utolsó előtti kanyar emelkedő bukóteréből, ezért számos biztonsági autó mögött töltött kör után a 14. körben piros zászlóval megszakították a versenyt, fél pontokat osztva a helyezésekért.

A Carlin orosz pilótája az Euroformula Open szériából lépett fel az F3 Eb-re idén: legjobb eredménye és egyetlen pontszerzése Zandvoortig kilencedik helyezés volt a Hungaroringről, ehhez képest Hollandiában hatodik, hetedik, majd első helyeket gyűjtött.

Zhou és Jehan Daruvala állt a dobogóra. A kínai pilótán kívül a bajnokság egyik élmenőjének sem jött ki a lépés: Ticktum autója a büntetés letöltése után megállt, Enaam Ahmed csupán 10. lett, Marcus Armstrong és Ralf Aron pedig a pontszerző helyeken kívül értek célba. Az első versenyen dobogós Mick Schumacher pedig csupán 13. lett.

Majdnem negyven éves már a Williams első futamgyőzelme

Amennyire mélyen van most a Williams, nem nagyon tud mást tenni, mint hogy böngészgeti saját évkönyveit, és elgondolkozik: bezzeg régen de jó is volt...

Mint például 1979-ben, a Brit Nagydíjon, amikor Clay Regazzoni az istálló történetének első győzelmét szerezte.

113 követte még ezt az egyet, a legutóbbi viszont már hat éve... Vajon visszajutnak még a Grove-iak ilyen magasságokba?

Nézd élőben a Goodwoodi Sebességfesztivál utolsó napját!

A 25 éve megrendezett Goodwood Festival of Speedet a motorsport legnagyobb ünnepének tartják. A patinás esemény egész napos akciója a YouTube-on élőben követhető:

Ez volt az utolsó pole-kör Németországban

Mivel tavaly nem szerepelt a versenynaptárban, így 2016-ig kell visszafelé kutakodnunk, hogy német emlékeket találjunk. Az utolsó pole-kör például ez volt, a hazai drukkerek legnagyobb örömére ráadásul Nico Rosberg futotta.

A második F3-as futamon sem volt ellenfele a premásoknak

Az észt Ralf Aron a második zandvoorti futamot is megnyerte, a Premának megint nem volt ellenfele: Aron mellett ott volt a dobogón Guanyu Zhou, a változást most az jelentette, hogy Mick Schumacher kiesett, helyette a bajnoki címre hajtó újonc csapattárs, Marcus Armstrong került oda a közvetlen élmezőnybe, egészen pontosan a második helyre.

A bajnokságot is ő vezeti (mármint Armstrong), de előnye csak négy és fél pont Aronhoz képest. Ott van az élmezőnyben a másik csapattárs, Zhou is, ő jelenleg negyedik összetettben.

Hamilton is Wimbledonban szurkolt

Naná, hogy egyik legjobb barátjának, Serena Williamsnek szurkolt a női döntőben. Ő sem hozott szerencsét az ifjabbik Williams lánynak, ugyanis a finálét Angelique Kerber tükörsimán, 6-3, 6-3 arányban nyerte.

Levegőbe emelkedett és fejjel lefelé állt meg egy autó az IndyCar nevelőszériájában

Aki emlékszik, Mark Webber néhány éve Heikki Kovalainennel ütközve emelkedett a levegőbe Valenciában. Ilyen volt 2002-ben Ralf Schumacher és Rubens Barrichello találkozása is, illetve aki követte vagy követi az amerikai autóversenyzést, ott lehet valahol mélyen az emlékezetében az a horrorisztikus bukás, ami 1996-ban a CART-sorozatban Jeff Krosnoff nevéhez fűződött, aki végül bele is halt ebbe az incidensbe.

Valami hasonlót mutatott be most az IndyCar nevelőszériájában, a Pro Mazda Championshipben Harrison Scott is, akinél a felvételeken eleinte azt figyelhetjük meg, hogy keresztbe csúszik a torontói városi pályán, majd egy másik autóval találkozva a levegőbe emelkedik, és a feje tetején áll meg.

Az idén már két futamot megnyerő Scott végül szerencsésen megúszta a balesetet, de biztos ami biztos, kórházba szállították megfigyelésre.

Emiatt a brutális baleset miatt nincs ott Kallio a MotoGP mezőnyében

A finn még a Német Nagydíj péntekjén szenvedte el ezt az ijesztő bukást, a látványhoz képest pedig arányosan súlyos a sérülés is: a hírek szerint a térdszalad elszakadt a KTM-es lábában. Hosszadalmas gyógyulás várható...

Nézd újra az F3-as Európa-bajnokság első futamát!

Észt siker Zandvoortban a négyes Prema-vonat élén, avagy Ralf Aron nyerte az F3-as Európa-bajnokság első zandvoorti futamát. Ha szeretnéd megnézni, hogy jutottak ide a fiatalok, most megteheted, és újra átélheted a verseny történéseit!

Négyes Prema-győzelem az F3-ban

„Nem rossz látvány” - ezt emeli ki a Prema tweetjében, és hát valljuk be, érthető is ez a megfogalmazás, hiszen az ő négy versenyzőjük zárt az első négy helyen a zandvoorti F3-as hétvége első futamán, Hollandiában.

Az észt Ralf Aron nyert, mögötte Guanyu Zhou és Mick Schumacher futottak még be dobogós pozícióban, a bajnokságot vezető Marcus Armstrongnak ez már nem sikerült. De Armstrong még így is növelni tudta előnyét a Red Bull által protezsált Dan Ticktummal szemben.

Bemutatta a Nissan jövő évi Formula-E-s autóját

Kifejezetten jól áll ennek a Batmobil-szerű járgánynak az ezüst fényezés, ez derült ki a jelenlegi szezon záróhétvégéjén, New Yorkban rendezett bemutatón.

Mercedes-uralom szombaton a DTM zandvoorti időmérőjén

Zandvoortban vendégeskedik a hétvégén a DTM mezőnye, ahol a mai időmérő edzés teljes egészében Mercedes-hegemóniát hozott: az első négy helyen a márka versenyzői végeztek.

A holland kvalifikációt Gary Paffett nyerte, viszont előnye csak minimális, hat század volt márkatársához, Pascal Wehrleinhoz képest. A második sor Paul di Restáé és Lucas Aueré lett.

A bajnoki éllovas Paffett tehát az élről indulhat, közvetlen riválisai közül Edoardo Mortara viszont csak a mezőny legvégéről vághat neki a versenynek.