14:00-14:45 MotoGP, Spielberg, futam (Spíler TV)

15:17-15:45 BTCC, Knockhill, második futam

18:12-18:40 BTCC, Knockhill, harmadik futam

21:00- Monster Energy NASCAR Cup Series, Michigan, futam

Emiatt a brutális baleset miatt nincs ott Kallio a MotoGP mezőnyében

A finn még a Német Nagydíj péntekjén szenvedte el ezt az ijesztő bukást, a látványhoz képest pedig arányosan súlyos a sérülés is: a hírek szerint a térdszalad elszakadt a KTM-es lábában. Hosszadalmas gyógyulás várható...

Nézd újra az F3-as Európa-bajnokság első futamát!

Észt siker Zandvoortban a négyes Prema-vonat élén, avagy Ralf Aron nyerte az F3-as Európa-bajnokság első zandvoorti futamát. Ha szeretnéd megnézni, hogy jutottak ide a fiatalok, most megteheted, és újra átélheted a verseny történéseit!

Négyes Prema-győzelem az F3-ban

„Nem rossz látvány” - ezt emeli ki a Prema tweetjében, és hát valljuk be, érthető is ez a megfogalmazás, hiszen az ő négy versenyzőjük zárt az első négy helyen a zandvoorti F3-as hétvége első futamán, Hollandiában.

Az észt Ralf Aron nyert, mögötte Guanyu Zhou és Mick Schumacher futottak még be dobogós pozícióban, a bajnokságot vezető Marcus Armstrongnak ez már nem sikerült. De Armstrong még így is növelni tudta előnyét a Red Bull által protezsált Dan Ticktummal szemben.

Bemutatta a Nissan jövő évi Formula-E-s autóját

Kifejezetten jól áll ennek a Batmobil-szerű járgánynak az ezüst fényezés, ez derült ki a jelenlegi szezon záróhétvégéjén, New Yorkban rendezett bemutatón.

Mercedes-uralom szombaton a DTM zandvoorti időmérőjén

Zandvoortban vendégeskedik a hétvégén a DTM mezőnye, ahol a mai időmérő edzés teljes egészében Mercedes-hegemóniát hozott: az első négy helyen a márka versenyzői végeztek.

A holland kvalifikációt Gary Paffett nyerte, viszont előnye csak minimális, hat század volt márkatársához, Pascal Wehrleinhoz képest. A második sor Paul di Restáé és Lucas Aueré lett.

A bajnoki éllovas Paffett tehát az élről indulhat, közvetlen riválisai közül Edoardo Mortara viszont csak a mezőny legvégéről vághat neki a versenynek.

Az időmérő végeredménye:

dtmidőmérőszombat

Legendás McLarenbe ülhetett be a csapat szimulátorosa

Rudy van Buren nemrég valószínűleg csak az álmok szintjén mert elgondolkozni azon, hogy oda jut, ahol most tart. Azóta a McLaren tehetségkutató programjában a csapat hivatalos szimulátorversenyzője lett, tegnap pedig beülhetett az istálló egyik legendás autójába, az M23-asba a goodwoodi Festival of Speeden.

Hazudtak már egymásnak a Toro Rosso csapattársai?

A Formula-1 YouTube-csatornájának Grill The Grid sorozata Brendon Hartley-t és Pierre Gaslyt vallatta ki. Idén „igaz vagy hamis” formátumban zajlik a játék, a versenyzőknek többek között a következő állításokra kellett tábláikkal reagálniuk:

Hazudtam a csapattársamnak. (Bakuról azt mondta, nem látott engem – mondta Gasly.)

Kaptak már gyorshajtáson.

Színleltem már betegséget, hogy kihagyjak PR-eseményt.

Ettem már szemetesből.

Így lehet élvezni a száguldást 85 évesen - videó

A leírást is érdemes elolvasni:

Ismert női pilóta a Formula-E-t kísérő elektromos Jaguar-márkakupa első versenyzője

A New York ePrix előestéjén bejelentették az első versenyzőt, aki rajthoz áll a Jagaur I-PACE eTrophy szériában, amely a Formula-E betétsorozata lesz a 2018/19-es szezontól. Katherine Legge neve ismerősen csenghet az autósport rajongói számára, hiszen a 38 esztendős brit a neves nemzetközi női pilóták közé tartozik.

Legge több csúcsszériában szerepelt már, 2006-2007-ben a Champ Cart, 2012-ben az IndyCart erősítette, 2008 és 2010 között pedig a DTM-ben teljesített három évadot. Itt pontszerző eredménnyel nem rendelkezett, tavaly és idén viszont futamokat nyert az amerikai IMSA WeatherTech SportsCar bajnokság GT Daytona kategóriájában. Legge a Formula-E-ben is megfordult, a legelső, 2014/15-ös szezon rajtrácsán szerepelt, azonban az első két futam után kikerült az Amlin Aguritól.

A hölgyversenyző a Rahal Letterman Lanigan Racing pilótája lesz, amely az eddig egyedül ismert csapat a várakozások szerint 20 főt számláló mezőnyben. Legge bejelentése szimbolikus jelentőséggel is bír, mivel a brit Jaguar márkakupájának első versenyzője egy brit lett.

WTCR: Francia elsőség, Michelisz hátracsúszott a 2. edzésen

Péntek délután Yann Ehrlacher, a bajnokság holtversenyben második helyezettje teljesítette a legjobb kört a Slovakia Ringen, a fiatal francia 2:11,350-nel fél másodperccel megjavította az első szabadedzés leggyorsabbját. Őt öt századmásodpercen belül követte Pepe Oriola és Jean-Karl Vernay, valamint Esteban Guerrieri és Aurelien Comte is egyetlen tizeden belül végeztek. A Honda, Cupra, Audi és Peugeot mellett jól ment az Alfa Romeo is, Fabrizio Giovinardi egy szokatlanul erős 6. helyezést szerzett.

A Hyundai pilótái közül a 8. helyezett Gabriele Tarquini végzett legelőrébb, csapattársa, az első edzésen negyedik Michelisz Norbert 13. helyen zárt 26 résztvevő közül.

Tom Coronel ugyanúgy bal első defektet szenvedett az edzés folyamán, mint az első tréningen: akkor a probléma ellenére első időt autózott, most csupán 19. lett. Benjamin Lessenes ugyancsak bal első defektet kapott.

Az első időmérőre még ma sor kerül a Slovakia Ringen, 17:55-kor veszi kezdetét.

A leglágyabb gumikat viszi a Pirelli Mexikóba

A Pirelli hivatalosan is kijelölte, hogy melyik három gumikeverék közül választhatnak a csapatok az F1-es Mexikói Nagydíjra: a lehető leglágyabb összeállításból, a szuperlágyból, az ultralágyból és a hiperlágyból válogathat mindenki. Erre eddig kétszer volt példa az idény során, Monacóban és Kanadában, a hiperlágyak pedig előkerülhetnek majd még Szingapúrban és Oroszországban is. Hogy ez kinek lesz jó? Monacóban a Red Bull, Kanadában a Ferrari nyert - aligha tapsolnak a Mercedesnél...

pirelli hiperlágy

fotó: dppi

A jövő már a jelen: pilóta nélküli Roborace Goodwoodban

Teljes panorámás belső felvétel:

WTCR: Coronel kezdett a legjobban, Michelisz negyedik

A Slovakia Ringen csap össze ezen a hétvégén a WTCR mezőnye, péntek délelőtt az első szabadedzéssel vette kezdetét a program. Ezen sokáig Michelisz Norbert állt az élen és nem csak a többi Hyundait, de mindenki mást is maga mögött tudott tartani, ám a hajrában hárman is befértek elé - Tomo Coronel korábbi defektje után az élen zárt a Hondával, megelőzve az audis Frederic Vervischt és a peugeot-s Aurelien Comtét. A magyarok közül Szabó Zsolt a 16., Nagy Dániel a 21. időt autózta, a bajnokságot vezető Yvan Muller a nyolcadik, Michelisz csapattársa, Gabriele Tarquini pedig a kilencedk helyen zárt. Folytatás a második gyakorlással 15:50-től.

Az első szabadedzés eredménye:

wtcr_2

Norbik egymás mellett: Kiss elvitte egy körre Micheliszt

Kiss Norbert a Slovakia Ringen ültette be maga mellé egy körre a WTCR mezőnyével ott rajthoz álló Michelisz Norbertet, erről posztolt egy képet közösségi oldalán:

Vigyáztam rá #michelisznorbi @nmichelisz #elvittemegykörre #truckrace #fiaetrc #wtcr #slovakiaring

Norbert Kiss (@drivernorbi) által megosztott bejegyzés,

Videó: Gutierrez F1-es Mercedesben Silverstone-ban

Esteban Gutierrez mutatta meg a Mercedest Silverstone 70. évfordulóján:

Autócsodák és autószörnyek: ez volt a goodwoodi Sebességfesztivál első napja

Megkezdődött a fesztivál, íme a pénteki nap összefoglalója:

Fotó: Nagy munkálatok zajlanak a kanadai F1-es pályán

Teljesen átalakul a paddock és a bokszutca környéke a Gilles Villeneuve nevét viselő kanadai F1-es pályán:

kanada

Ne maradj le semmiről: ma már pályán a MotoGP, a WTCR és a DTM mezőnye

Péntek

9:55-10:40 MotoGP, első szabadedzés (Spíler TV)

12:40-13:10 WTCR, első szabadedzés

14:05-14:50 MotoGP, második szabadedzés (Spíler TV)

15:50-16:20 WTCR, második szabadedzés

17:00-17:30 DTM, első szabadedzés

17:55-18:25 WTCR, első időmérő

A teljes hétvégi program ezen a linken megtekinthető!

noooorbi

fotó: dppi

Még mindig Verstappen vezeti az F1 aktuális erősorrendjét

Ugyan Silverstone-ban kiesett, a Formula-1 hivatalos weboldala szerint mégis Max Verstappen a legjobb formában lévő F1-es pilóta. A portál az utóbbi három versenyhétvégén nyújtott teljestményt veszi figyelembe a lista elkészítésekor, a végeredmény helyett azt figyelik, hogy ki mennyit hoz ki a technikából és a lehetőségeiből - ezek alapján náluk továbbra is a holland áll az élen, megelőzve a feljebb zárkózó Lewis Hamiltont és az egy helyet visszacsúszó Charles Leclerc-t.

A legtöbbet (négy helyet) egyébként Esteban Ocon javította, egy-egy helyet előrelépett Sebastian Vettel és Kevin Magnussen, viszatért a legjobb tíz közé Nico Hülkenberg és Kimi Raikkönen, rontott viszont Valtteri Bottas, Carlos Sainz, Daniel Ricciardo pedig ki is csúszott a top tízből.