Bognár Viktor
2017. december 18. hétfő

Keszthelyi Vivien gyönyörű riválisa interjúvolta meg Raikkönent

Gosia Rdest az Audi Sport TT Cup másik női versenyzője, aki két forduló után második helyen áll a bajnokságban. Mint kiderült, nem csupán pilótaként ügyes, hanem riporterként sem utolsó: Varsóban, a Shell médiaeseményén ő kapta mikrofonvégre a finnt – ez a hónap elején történt, de most került fel róla videó.

Ez volt a Ferrari-rajongók második idei legrosszabb napja

A Brit Nagydíj utolsó három körében Kimi Raikkönen és Sebastian Vettel gumija is felmondta a szolgálatot – második és negyedik hely helyett harmadik és hetedik pozícióban értek célba.

Leclerc telefonnal videózott, miközben F2-es autóval repesztett

Jövőre Formula-1-es pilóta lesz a monacói Charles Leclerc, aki emlékezetessé tette, mikor utoljára pattant Formula-2-es gépbe Monacóban: előkapta iPhone-ját, és azzal videózott, miközben száguldott a pályán.

Amikor a versenyzők nem tudják, előzhetnek-e a biztonsági autó mögött

A főszabály egyértelmű: a safety car mögött tilos előzni. Amikor egy verseny biztonsági autó mögött érne véget, a felvezető jármű az utolsó körben kiáll a bokszba – de a célvonalig ilyenkor sem megengedett az előzés, Michael Schumachert büntették is 2010-ben Monacóban, amiért az utolsó néhány másodpercben szerzett egy pozíciót.

Az argentin Formula Renault versenyén a fenti forgatókönyv valósult meg, az elképesztően peches első helyezett, Santiago Rosso autója azonban az utolsó métereken lassult le, és állt meg végül. A mögötte érkező mezőny pedig teljesen tanácstalan volt: most akkor nem szabad előzni, vagy ilyen kivételes esetben lehet?

Körbe Spa-Francorchampsban – a hóban

A Belga Nagydíj helyszínére megérkezett a valódi tél, a pálya fel is töltött YouTube-csatornájára egy videót a személyzet havas-latyakos aszfaltcsíkot bejáró autójáról. A megváltozott pályaállapotokat szemlélteti a 4-5 perces köridő.

Megszavaztátok: Ez legyen a rajtrácslányok jövője az F1-ben

Nemrég megkérdeztük olvasóinkat, hogy szerintük mi legyen a rajtácslányok jövője a sportágban, az eredmény pedig aligha lehetett volna ennél is egyértelműbb.

A voksolók 88,49%-a szerint a rajtrácslányoknak maradniuk kell, mert nélkülük az F1 nem igazi, 8,97%-a szerint mindegy, hiszen eddig sem foglalkozott velük, és mindössze 2,54% véli úgy, hogy nincs rájuk szükség a száguldó cirkuszban.

Nagyon menők ezek a Star Wars-festésű F1-es autók

Emlékszünk a 2005-ös Monacói Nagydíjra? Ez volt az a verseny, ahol az akkor még cumival a szájában togyogó F1-es csapat, a Red Bull Racing George Lucas ikonikus sorozatának "A Sith-ek bosszúja" című részét hirdette autóin. Nos, egy dizájner továbbgondolta az ötletet, és "Az utolsó Jedik" mozikba kerülésének alkalmából megálmodta az alábbi gyönyörűségeket:

(Galériánk a képre kattintva nyílik)

Így vezetett az Európa-bajnok magyar pilóta édesapja közel húsz évvel ezelőtt

Ifj. Érdi Tibor idén Európa-bajnoki címet szerzett az ERC2-es kategóriában, de édesapja is sikeres raliversenyző volt a hazai bajnokságban - íme egy látványos válogatás az 1998-as szezonjából:

Az év legjobb rajtjai az F1-ben - a Te kedvenced is közöttük van?

Egy valaki igencsak felülreprezentált a listán... :)

A videó a Megtekintés YouTube-on opcióra kattintva érhető el.

A csapatfőnökökön a sor az F1-es kvízjátékban!

A sportág hivatalos YouTube-csatornája útjára indította a csapatvezetők tudását próbára tevő sorozatát - először a McLaren versenyigazgatója, Eric Boullier válaszolt a kérdésekre, több-kevesebb sikerrel.

A videó a Megtekintés a YouTube-on opcióra kattintva érhető el.

Amikor Coronel F1-es autót tesztelt

1999 decemberében kapott lehetőséget arra Tom Coronel, hogy az F1-es teszen megtegyen pár kört egy Arrowsszal:

Ocon a közösségi oldalán kért karácsonyi ajándékot

"Kedves Mikulás, ebből akarok többet jövőre, de a verseny végéig" - tweetelte a Force India F1-es pilótája az alábbi képet:

Íme egy karácsonyfa-ötlet a McLarentől

Felül Fernando Alonso sisakja, alatta pedig a szerelőké - ilyen egy karácsonyfa a McLarennél:

Őrült jelenetek: Verekedés miatt zárták ki Massa csapatát az 500 mérföldes gokartversenyről

Idén ünnepli 20. évfordulóját a brazil gokartszakág legnagyobb eseménye, az ötszáz mérföldes verrseny, melyen évente vesznek részt nagynevű sztárok: idén négy korábbi F1-es pilóta is megtisztelte jelenlétével az eseményt, Felipe Massa, Rubens Barrichello, Lucas di Grassi valamint Nelsinho Piquet is ott volt az indulók között.

A futam azonban nem maradt incidensektől mentes, ugyanis két pilóta, Tuka Rocha, valamint Rodrigo Dantas összeütközött, majd gokartjaikból kiszállva püfölni kezdték egymást. A legmeglepőbb az volt, hogy egy perc is eltelt, amíg a két renitenshez odaszaladtak a pályabírák - a verekedés miatt Dantas húzta a rövidebbet, hiszen kizárták egységét a versenyből, történetesen azt, melynek Massa és di Grassi is tagja volt.

Űrállomáson vendégeskedtek a Red Bull F1-es pilótái

Daniel Ricciardo és Max Verstappen újabb élményt szerzett:

Hamilton Londontól Moszkváig vezette idén az F1-et

Napi statisztika: az idei F1-es szezonban Lewis Hamilton 2871 kilométeren keresztül állt az élen, míg az összes többi pilóta együtt 3193 ilyen kilométert teljesített. A 2871 kilométer a London-Moszkva távolság...

pfkilométer

Jenson Buttonnál idén korábban lesz karácsony

"Az idei karácsony egy kicsit korábban jön: alig várom, hogy jövő héten tesztelhessem a szörnyeteget" - írta Jenson Button az alábbi képhez. 2009 F1-es világbajnoka a Honda NSX SuperGT-változatát fogja tesztelni Malajziában, Sepangban.

Ilyen vakító is lehet az Aston Martin Red Bull jövőre

Egy kedvenc online dizájnerünk, Sean Bull variációja a 2018-as RB14-esre.

Minden ütközés és kicsúszás a Formula-E szezonnyitójáról!

Amikor Raikkönen kihúzta a gyufát az ellenfeleknél

A videó Kimi Raikkönen sötét oldalára összpontosít: volt néhány pillanat hosszú pályafutása során, mikor valósággal megőrjítette a riválisokat.