Motor

MotoGP: Doviziosóé a pole Zarco és Miller előtt

Idei második pole-pozícióját szerezte meg Andrea Dovizioso Motegiben, az olasz mögött Johann Zarco és Jack Miller zárta az időmérő edzést. Kiszorult az első sorból a szabadedzéseken remeklő Cal Crutchlow, Marc Marquez csak a hatodik.

A királykategória időmérő edzésének első felében Alvaro Bautista bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve a helyiek kedvencét, Takaaki Nakagamit, így ők ketten folytathatták a küzdelmet a Q2-ben. Jól ment a két KTM, Pol Espargaro és Bradley Smith épphogy csak lemaradt a továbbjutásról, Franco Morbidelli viszont esett egy látványosat, az olasz motoros szerencsére saját lábán hagyta el a bukóteret.

A kvalifikáció második felében Cal Crutchlow-nak sikerült először 1 perc 45 másodpercen belüli kört futnia a hétvégén, a brit motorost a negyedik szabadedzésen elszenvedett bukását követően tartalékmotorral köröző Marc Marquez és Andrea Dovizioso követte az első gyorskörök után.

Marquez javított Crutchlow körén, de Johann Zarco és Jack Miller is hatalmas kört repesztett, az ausztrál került az élre az utolsó perc kezdetekor, majd rögtön utána eldobta a motort. Dovizioso vette át a vezetést, erre pedig már senkinek nem volt válasza, az olasz versenyző Brno után másodszor szerezte meg a pole-pozíciót 2018-ban.

Crutchlow végül az első sorba sem került be, Iannone az ötödik helyre kvalifikálta a Suzukit, maga mögé utasítva Marquezt. A címvédő beállította idei legrosszabb rajthelyét, Termasban és Mugellóban is csak a második sor végéről indulhatott. Vinales és Rossi a hetedik és a kilencedik helyről várhatja majd a vasárnapi futam rajtját.