2024. április 18. csütörtök

Massa kevés körrel zárta az élen az első tesztnapot

Felipe Massa futotta meg a legjobb köridőt a silverstone-i teszt első napján. A Williams brazilja mögött mindössze hat ezreddel maradt el Daniel Ricciardo a Red Bull-lal, akit pedig Nico Rosberg követ.

A Brit Nagydíjat követően idei harmadik évközi tesztjét bonyolítja le a Formula-1 mezőnye, amelyen minden csapat részt vesz. Noha a reggel borúsan indult, végül egész nap elkerülte a pályát az eső, így a mezőny zavartalanul gyakorolhatott. Nem mindenki foglalkozhatott azonban a saját programjával, hiszen előzetes megbeszélés alapján egyes csapatok mindig a Pirelli gumitesztjét segítik - ma a Ferrarin és a Marussián volt a sor, amely autókra az istállók előtt ismeretlen, kísérleti keverékek kerültek fel.

A kedden pályára gördült mezőny összetétele igen vegyes volt - voltak aktív versenyzők, tapasztalt tesztpilóták és olyanok is, akik F1-es rajttal még nem rendelkeznek. Az életkorok között is voltak jelentős eltérések. A Ferrariba beülő 43 éves Pedro de la Rosa majdnem kétszer annyi idős, mint a McLarent tesztelő 22 éves Stoffel Vandoorne.

A nap végén a legjobb idejét már délelőtt megfutó Felipe Massa neve állt a tabella élén, a brazil azonban nem túl sok, mindössze 42 kört abszolvált a rendelkezésére álló 8 óra során. Az utolsó percekben felzárkózott mögé Daniel Ricciardo is, akinek Red Bullja a nap elején parkolt sokat a garázsban.

A legtöbb kört a gumikat tesztelő Jules Bianchi jegyezte 108-cal, autója azonban egy órával a leintés előtt megállt a pályán egy benne keletkezett kisebb tűz miatt. A francia holnap versenyképesebb technikára vált, hiszen a Ferrarinál Kimi Raikkönen helyére ugrik be.

A Toro Rosso számára nagy megkönnyebbülést jelentett, hogy az elmúlt futamok műszaki meghibásodásai után a Brit Nagydíjat kettős pontszerzéssel zárták, ma azonban Jean-Eric Vergne alatt háromszor is megállt az autó a pályán, minden alkalommal előcsalogatva a piros zászlókat. Amint az alábbi képből látszik, maga a francia sem volt teljesen elégedett a napjával, amelynek végén csak 28 körig jutott.

Problémamentes napot zárt a Lotusszal Pastor Maldonado, aki majdnem elérte a 100 körös határt, de la Rosa azonban csak fele ennyiszer ért körbe a Ferrarival és egyedül a Caterham újoncánál, a brit Will Stevensnél volt gyorsabb.