| |
DTM: Megvan a BMW első győzelme
2012.05.06, vasárnap 16:58

A DTM-be visszatérő BMW Bruno Spenglernek köszönhetően már a második futamán megszerezte az első futamgyőzelmet, miután 1 másodperccel Gary Paffett Mercédesze előtt szelhette át a lausitzi futam célvonalát.

A rajt a harmadik helyről induló Gary Paffetté volt, aki így az első kanyarban már Spengler sarkában a második helyen fordulhatott be, majd az egykori csapatársak a mezőnytől is elhúzva külön csatát vívtak a győzelemért. Bár a pályán Paffett árnyékként követte Spenglert, a kanadai a bokszban mindkét kerékcseréje előtt vagy 1,5 másodperccel tudta növelni az előnyét, így a Schnitzer BMW pilótája, Paffett legénységének gyorsabb bokszmunkája és kivezető köre ellenére is meg tudta tartani az előnyét. Bár Paffett ezt követően 16 körön át kevesebb, mint 0,6 másodpercre követtel Spenglert a HWA Mercedes angol pilótája egyszer sem jutott előzési pozícióba, az egyetlen lehetőséget pedig, amikor Spengler az utolsó körben elfékezte magát az 1-es kanyarban, már nem tudta kihasználni, így Paffettnek meg kellett elégednie a második hellyel.

Spenglernek egyébként ez volt a 10. futamgyőzelme a DTM-ben, míg a BMW-nek az első győzelme azóta, hogy Roberto Ravaglia kettős győzelmet szerzett Hockenheimben 1992. októberében.

A harmadik helyért szintén a BMW és a Mercedes csatázott a főszereplők ezúttal azonban Augusto Farfus (RBM BMW), és Jaime Green (HWA Mercedes) voltak. Farfus a rajtnál elvesztette a második helyet Paffettel szemben, de a későbbiekben ügyesen védekezett Green ellen, így a verseny, majd felét felölelő csata végén 0,6 másodperces előnnyel ő szerezte meg a dobogó legalsó fokát, ami egyben azt is jelentette, hogy a WTCC-ből érkezett brazil pilóta, élete második DTM futamán máris felállhatott a dobogóra. Green egyébként a 6. helyről indult, de már a 9. körben sikerült megelőznie Edoardo Mortara Rosberg Audiját, amivel feljött a 4. helyre, majd miután az első kerékcserénél egy 10 körrel hosszabb etapot teljesített közvetlenül Farfus mögé jöhetett vissza a pályára. A második kerékcserénél azonban hibáztak a HWA Mercedes szerelői, így Green kerékcseréje 3 másodperccel tartott tovább Farfusénál.

Az 5. helyen a legjobb Audi pilótaként Mattias Ekström ért célba, akit az Abt Audis csapattársa, a 12. helyről rajtoló és szintén hosszú etapokkal operáló Timo Scheider követett, míg a 7. hely a bajnoki cím védőjéé Martin Tomczyké (RMG BMW) lett. A pontszerző helyeket pedig Edoardo Mortara (Rosberg Audi), Filipe Albuquerque (Rosberg Audi) valamint az utolsó pontszerző helyről négy körrel a futam vége előtt mechanikai hiba miatt kieső újonc Robert Wickens (Persson Mercedes) helyét megörökölő Ralf Schumacher (HWA Mercedes) tette teljessé.