Rosberg indulhat a pole-ból, Hamilton autója elfüstölt

A Mercedes pilótája, Nico Rosberg érte el a legjobb köridőt a Magyar Nagydíj időmérő edzésén és indulhat vasárnap az első rajtkockából. A szombati edzést a második helyen Sebastian Vettel zárta, a harmadik Valtteri Bottas lett.

Rosberg zárta az élen az izgalmas harcot Sebastian Vettellel és Valtteri Bottasszal szemben a harmadik etapban, míg a mercedeses pilóta csapattársa, Lewis Hamilton napja korán véget ért.

Hamilton lángoló autóval próbált visszatérni a boxba az első etap során, de egy pályabírói poszt előtt a boxutca bejáratánál megállt.

A brit pilóta kiugrott autójából, amely az edzés hátralévő részében tovább füstölgött, ennek eredményeként Hamilton csak a 21. helyről kezdheti meg a vasárnapi versenyt.

A Q1 nemcsak Hamilton számára volt sokkoló, a ferraris Kimi Räikkönen is búcsúzott.

Hamiltonhoz hasonlóan az első etapban a Lotus pilótájának, Pastor Maldonadónak autója is elromlott, aki az utolsó kanyar előtt állt félre.

A Q1 utolsó továbbjutó pozíciójáért így a Marussia és a Caterham pilótái harcolhattak, végül Jules Bianchi ki tudta ütni a lágyabb keveréken a boxban várakozó Raikkönent. A finn pilóta a 17. pozícióból indul, miután csak keményebb keveréket használt és nem tudott elég gyors időt elérni.

A Q1-hez képest a Q2 viszonylag nyugodtabb volt.

Először úgy tűnt, Danyiil Kvjat a Q3-ba jut, de utolsó gyors körében a 12-es kanyarnál megpördült és Nico Hülkenberg javulásának köszönhetően az orosz pilóta a 11. helyen zárta az edzést.

Adrian Sutil a 12. helyen végzett a Sauberrel, míg Sergio Perez csak egyszer ment ki a pályára hidraulikus probléma miatt és végül a 13. helyen végzett. Esteban Gutierrez, Romain Grosjean és Bianchi lett még a Q2 áldozata.

A megjósolt eső a Q3 elejére megérkezett és minden pilóta lágyabb keveréken indult, a sort Rosberg vezette.

Az első kanyarnál azonban a német pilóta elvétette a féktávot és az erősödő eső miatt egyenesen továbbhajtott a bukótérbe. A mögötte érkező Kevin Magnussen hasonló hibát vétett, de ő már a gumifalat nem tudta elkerülni. A dán pilótát Jenson Button követte, aki szintén szélesen vette az egyes kanyart, de a balesetet el tudta kerülni. Az edzést néhány percre megállították, Magnussen McLarenjének műszaki mentése idejére.

Amint az edzés folytatódott, a pilóták a lágyabb keveréken köröztek, mivel a rövid zápor odébbállt. Rosberg futotta az első gyors kört, de hamarosan jobb eredményt ért el nála Daniel Ricciardo és Valtteri Bottas.

Vettel 1:23.415-ös idővel az élre állt - nyolc tizedmásodperccel megelőzve Bottast -, majd Rosberg 1:23.236-os idővel szerezte meg az első pozíciót. Bottas a második helyre került.

Vettel az utolsó körben még javítani tudott, rövid ideig az első helyen zárt, de honfitársa, Rosberg válaszolt egy 0.486 másodperccel jobb idővel, amelynek köszönhetően idei hatodik pole-pozícióját szerezte. Bottas a harmadik helyen végzett Ricciardo és Fernando Alonso előtt.

Felipe Massa a hatodik lett a Williamsszel Jenson Button és a Toro Rosso pilótája, Jean-Eric Vergne előtt.

Hüllkenberg a kilencedik helyen zárt, míg Magnussen gyors kör nélkül a tizedik lett.

A Magyar Nagydíj, az idei szezon tizenegyedik versenye, vasárnap, 14 órakor veszi kezdetét a Hungaroringen.