2024. április 23. kedd
Off-road

Harsányi Zoltán Kakucson is folytatná idei remeklését

Az RXC Technics Motorsport versenyzője, Harsányi Zoltán a legjobb úton jár pályafutása kilencedik magyar bajnoki címének megszerzése felé, hiszen a Magyar Nyílt Rallycross Bajnokság most hétvégi, Kakucs Ring-i futamára 24 pontos előnnyel érkezik. Egy újabb győzelemmel a címvédés már félig a zsebében lenne.

Márpedig a korábbi évek statisztikái azt mutatják, Harsányi és a Mitsubishi Lancer Evo V.-ös pályázik a legnagyobb eséllyel a hétvégi győzelemre. A Kakucs Ring 2010 óta szerepel a rallycross ob versenynaptárában, azóta összesen hét bajnoki futamot rendeztek rajta. Harsányi mind a hét alkalommal a dobogón ünnepelt, ötször annak a legtetején. A történelem tehát egy újabb szép eredménnyel kecsegtet számára, ahogy a 2014-es szezon eddigi alakulása is, hiszen a 2. helynél rosszabb pozícióban idén még egyszer sem végzett.

A csapat másik pilótája, Vass Zoltán eddig négy futamon indult Kakucson, abból két alkalommal a dobogón végzett, úgyhogy alapvetően ő is szép emlékeket őriz a pályáról. Legutóbb viszont még 2012-ben állt itt rajthoz, és az új Colttal most először látogat el a Budapesttől mintegy 40 km-re fekvő pályára. Az ő célja az A-döntőbe jutás lesz, ami a legutóbbi két ob-futamon már összejött neki.

Harsányi Zoltán (SuperCars, Mitsubishi Lancer Evo V.)

"Kicsit már olyan érzése volt mindenkinek, mintha vége lenne az évnek. Nagyon hosszúra nyúlt ez a szünet, úgyhogy azt hiszem, nincs olyan versenyző, aki ne várta volna már tűkön ülve ezt a kakucsi futamot. Nagyon jó lesz újra versenyautóba ülni és csatázni a többiekkel. örülök neki, hogy ilyen sokan leszünk, mert minél nagyobb a mezőny és minél több az erős autó, annál élvezetesebb a verseny, nemcsak nekünk, de a nézőknek is. A kakucsi pálya fekszik nekem, általában sikerül itt jó eredményeket elérnem. Az autó egyben, úgyhogy készen állunk a versenyre. Reméljük, az időjárás is kegyes lesz hozzánk, és akkor, úgy érzem, minden rendben lesz."

Vass Zoltán (SuperCars, Mitsubishi Colt)

"Jó régen, két éve mentem utoljára Kakucson, úgyhogy várom már nagyon ezt a versenyt, jó lesz újra birtokba venni a pályát. Sem kiemelkedően jó, sem kiemelkedően rossz eredményeim nem voltak itt az eddigi versenyeimen, de kétszer azért már sikerült dobogóra állnom, és összességében kedvelem ezt a helyszínt. A célegyenesre ráfordító kanyartól egy picit tartok - sarkalatos kérdés lesz, hogy erre a kanyarra megfelelően be tudjuk állítani a futóművet. Hátul, a földes részen remélhetőleg nem lesz sok gödör, és akkor nem lehet nagy probléma. Nyirádon, az autocross Eb-n kicsit többet kapott az autó, mint egy átlagos versenyen, úgyhogy most szeretném kicsit megkímélni, és nem belemenni felesleges adok-kapokba. Az előző két ob-futamon már sikerült bejutnom az A-döntőbe, ha ez most is sikerülne, pláne ha egyenes ágon, akkor mindenképp elégedetten zárnám ezt a versenyt."