Motor

Warm up: Pedrosa volt a leggyorsabb a nedves pályán

Továbbra is rendkívül ködös idő és nedves aszfalt fogadta a MotoGP mezőnyét Aragónban a tervezettnél egy órával később megrendezett bemelegítésen. Bár Dani Pedrosa elsősége nem számít meglepetésnek, Hiroshi Aoyama második helyezése már annál inkább, a képzeletbeli dobogó alsó fokára pedig Andrea Dovizioso állhatott fel, megelőzve Rossi, Marquez és Lorenzo hármasát.

A reggeli sűrű köd miatt a tervezettnél egy órával később, 10:40-kor vette kezdetét a királykategória bemelegítő edzése Aragónban. Nem meglepő módon a húszperces tréning első perceiben sokan gyakorolták a motorcserét, hiszen nem lehetett előre megjósolni, nem lesz-e szükség rá a délutáni futam során. Néhány ponton ráadásul még mindig nedves volt az aszfalt, így a pilóták vizes abroncsokkal kezdték meg a körözést.

A valamelyest javuló körülmények miatt a gyakorlás első felében az idők is gyorsan változtak: Jorge Lorenzo nyitott az élen, majd egy ideig Stefan Bradl, Marc Marquez és Andrea Dovizioso is állt az első helyen. Az utolsó szakaszhoz érkezve aztán Dani Pedrosa ragadta magához a vezetést a továbbra is elég ködös pályán, s végül a Repsol Honda spanyolját már nem is tudták megelőzni, így övé lett az edzéselsőség. Mögötte nem kis meglepetésre a produkciós Hondát terelgető Hiroshi Aoyama zárt másodikként, majd jött Dovizioso és Rossi, megelőzve Marquezt, Lorenzót és Bradlt, a top10-et pedig Crutchlow, Petrucci és Hernandez tette teljessé.

Ami a futamokat illeti, a zord időjárás miatt azok időpontja is módosult: 11:25-kor rajtol el a Moto3-asok viadala, 12:40-kor a Moto2-eseké, míg a MotoGP versenye a televíziós és egyéb jogok miatt változatlanul 14 órakor kezdődik majd meg - a futamokat a DigiSport 2 élőben közvetíti.