A Formula-1 hivatalos honlapja által készített interjúsorozatban ezúttal Kevin Magnussen került sorra. A McLaren dán pilótájának válaszaiból kiderül, hogy minden fontos pillanatot nagyon fiatalon megtapasztalt már az életében - persze ez egyáltalán nem meglepő, hiszen 21 évével még ma is nagyon fiatal!

Ki volt az első gyerekkori hősöd?

Egyértelműen az apám [Jan Magnussen]. Fantasztikus érzés volt, hogy családon belül találtam meg a példaképem! (nevet)

Melyik az első nagydíj, amelyikre emlékszel?

Az 1997-es futam Spában. Én is ott voltam apámmal, amikor a Stewart-Fordnál versenyzett. Egy életre szóló élmény volt, hogy olyan közel kerültem az eseményekhez, ami több szempontból is meghatározta a saját karrieremet.

Hány éves voltál, amikor eldöntötted, hogy F1-es versenyző akarsz lenni?

Az életkoromra már tényleg nem emlékszek, de visszagondolva mindig is az volt a célom, hogy F1-es versenyző legyek, akármilyen távolinak is tűnt. Bizonyára ez a család génjeibe van kódolva!

Mikor volt az első nagy baleseted versenyautóban?

2011-ben a makaói Formula-3 versenyen 270 km/órával hátulról eltaláltam egy másik autót és a levegőbe repültem. Egy hátra szaltó után szó szerint a védőrácsokon landoltam. Megsérült a térdem, de semmi komoly bajom nem lett.

Milyen színű volt az első sisakod?

Apám egy régi sisakját használtam, ami fekete és sárga festésű volt.

Mikor nyerted az első trófeádat és hogy nézett ki?

Kétéves koromban kezdtem el gokartot vezetni - persze akkor még csak gyakoroltam a pályán, nem versenyeztem. Amikor hatéves lettem, beneveztem annak a pályának a bajnokságára, amelyiken addig vezettem - és nyertem. Ez volt a legelső versenyem. A trófea elég kicsi volt, és sajnos azóta már el is veszett.

Milyen utcai autót vezettél először?

Egy Fiat 500-at, amikor még nagyon fiatal voltam.

Hol volt az első házatok?

A családunk csak 2012-ben költözött egy házba. Azt megelőzően végig egy lakásban éltünk Roskildében.

Mennyire voltál ideges az első iskolanapodon?

Egyáltalán nem izgultam. Végig megőriztem a hidegvérem - legalábbis erre szeretnék emlékezni! (nevet)

Mi volt az első étel, amit főztél?

Ez még várat magára!

Mit csináltál először ma reggel?

Felkeltem és azonnal zuhanyozni mentem.

Mit csináltál először, miután megkaptad az első F1-es ülésed?

Sírtam. De tényleg, fölhívtam anyut, és bizonyára mindketten sírtunk.

Mi volt az első megvásárolt lemezed?

Michael Jacksontól a Thriller.

Milyen sportot próbáltál ki először gyerekként?

Karatéztam. Azt hiszem, piros övig jutottam.

Mikor volt az első romantikus csókod?

11 évesen az iskolában. És még mindig jóban vagyok azzal a lánnyal.

Mikor kértek tőled először aláírást a rajongók?

Nagyon fiatal voltam még, és az apám miatt történt. Valaki odajött hozzám, és azt mondta, egy napon talán én is versenyző leszek. Talán 11 éves lehettem.