Fontos statisztikák - Magyar Nagydíj

Tudtad, hogy Lewis Hamilton több mint felét megnyerte azoknak a Formula-1-es versenyeknek, amelyeket rajthoz állt Magyarországon? Vagy, hogy Fernando Alonso csak egyszer nyert a Hungaroringen, amikor több, mint egy évtizeddel ezelőtt a Renault pilótája volt? A hétvégi Magyar Nagydíj előtt néhány érdekes tény és statisztika...

Körrekord: 1:19.071 - Michael Schumacher (2004), Ferrari

Első világbajnoki futam Magyarországon: 1986, Hungaroring (győztes: Nelson Piquet, Williams)

Versenyek száma: 28 (mind a Hungaroringen)

Biztonsági autós versenyek száma a Hungaroringen: Kettő az utóbbi 10 futamból

Leghosszabb verseny a Hungaroringen: 1986 (2:00:34.508)

Legrövidebb verseny a Hungaroringen: 2004 (1:35:26.131)

A tavalyi pole pozíciós: 1:19.388, Lewis Hamilton, Mercedes

2013 dobogósai: 1. Lewis Hamilton (Mercedes), 2. Kimi Raikkönen (Lotus), 3. Sebastian Vettel (Red Bull)

Legtöbb jelenlét (a jelenlegi mezőnyből): 14 - Jenson Button; 12 - Fernando Alonso; 11 - Kimi Raikkönen, Felipe Massa; 8 - Nico Rosberg; 7 - Sebastian Vettel, Lewis Hamilton; 6 - Adrian Sutil; 3 - Daniel Ricciardo, Pastor Maldonado, Kamui Kobayashi, Sergio Perez, Nico Hülkenberg; 2 - Romain Grosjean, Jean-Eric Vergne; 1 - Max Chilton, Jules Bianchi, Valtteri Bottas, Esteban Gutierrez

Legtöbb győzelem a Magyar Nagydíjon (pilóták): 4 - Michael Schumacher, Lewis Hamilton; 3 - Ayrton Senna; 2 - Nelson Piquet, Damon Hill, Jacques Villeneuve, Mika Hakkinen, Jenson Button; 1 - Nigel Mansell, Thierry Boutsen, Rubens Barrichello, Fernando Alonso, Kimi Raikkönen, Heikki Kovalainen, Mark Webber

Legtöbb győzelem a Magyar Nagydíjon (konstruktőr): 12 - McLaren; 7 - Williams; 5 - Ferrari; 1 - Benetton, Renault, Honda, Red Bull

Legtöbb győzelem a Magyar Nagydíjon (motorgyártó): 9 - Mercedes; 7 - Renault; 6 - Honda; 5 - Ferrari; 1 - Ford/Cosworth

Legtöbb pole pozíció a Magyar Nagydíjon (pilóták): 7 - Michael Schumacher; 4 - Lewis Hamilton; 3 - Ayrton Senna; 2 - Riccardo Patrese, Mika Hakkinen, Fernando Alonso, Sebastian Vettel; 1 - Nigel Mansell, Thierry Boutsen, Alain Prost, Damon Hill, Rubens Barrichello, Kimi Raikkönen

Legtöbb pole pozíció a Magyar Nagydíjon (konstruktőr): 8 - McLaren; 7 - Ferrari; 6 - Williams; 2 - Renault, Red Bull; 1 - Lotus, Benetton, Mercedes

Legtöbb pole pozíció a Magyar Nagydíjon (motorgyártó): 10 - Renault; 7 - Ferrari, Mercedes; 3 - Honda; 1 - Ford/Cosworth

Győzelem a pole pozícióból indulva a Hungaroringen: 13 a 28 versenyből (46%) (négy az utóbbi tíz versenyen)

Legrosszabb pozícióból elért futamgyőzelem a Hungaroringen: 14. (Jenson Button, Honda, 2006)

Körök az élen a Magyar Nagydíjon (jelenlegi mezőnyből): 277 - Lewis Hamilton; 114 - Fernando Alonso; 60 - Felipe Massa; 56 - Kimi Raikkönen; 45 - Jenson Button; 30 - Sebastian Vettel; 5 - Romain Grosjean

Legtöbb dobogós helyezés a Magyar Nagydíjon (jelenlegi mezőnyből): 7 - Kimi Raikkönen; 4 - Fernando Alonso, Lewis Hamilton; 3 - Sebastian Vettel; 2 - Jenson Button; 1 - Romain Grosjean

Magyar pilóták száma, akik legalább egy versenyen rajthz álltak: 1 (Baumgartner Zsolt)

Furcsa, de igaz: Lewis Hamilton - 2010 kivételével, amikor a Red Bull dominált és a brit pilóta sebességváltó probléma miatt kiállni kényszerült - minden Magyar Nagydíjon, amelyen rajthoz állt legalább egy kört az élen töltött. Hamilton négyszer tudott győzni a Hungaroringen, ezzel Michael Schumacherrel együtt áll a ranglista első helyén

A 2014-es szezonból eltelt időszak: 53%

Az egyéni bajnokságban még megszerezhető pontok száma: 250

Jelentősebb sorozatok: Ferrari - 77 egymást követő pontszerző verseny (ez a leghosszabb a Formula-1 történetében); Fernando Alonso - 13 egymást követő pontszerző verseny; Nico Hülkenberg - 12 egymást követő pontszerzős verseny; Rosberg, Alonso és Hülkenberg - 2014-ben minden versenyen pontot szereztek; Valtteri Bottas és Lewis Hamilton - sorozatban három versenyen elért dobogós helyezés

Mérföldkő: Amennyiben a Mercedes győzni tud a Hungaroringen, úgy a győzelmek számát tekintve befogják a 23 sikert elérő Tyrrellt és a kilencedik helyet foglalnák el.

Turbó történelem: Amennyiben Ferrari erőforrással szerelt autó nyer, akkor a Ferrari turbómotor első győzelmét aratja az 1988-as Olasz Nagydíj óta.