Vettelé a kanadai pole

Az időjárási körülmények változatossá tették a Kanadai Nagydíj időmérőjét Montrealban, melyen végül a Red Bull versenyzője Sebastian Vettel szerezte meg a pole pozíciót, Lewis Hamilton éas Valteri Bottas előtt.

Az eső befolyásolta mindhárom etapját az időmérő edzésen és a harmadik szakaszban az első percekben volt a legjobb állapotban a pálya, ezt követően romlott a helyzet.

Vettel volt a legjobb és a Red Bullal 1:25.425-ös időt ért el.

A köridő elérhetetlennek tűnt, a pilóták az első két szektorban ugyan javítottak idejükön, de az eső a pálya utolsó részében erősen esett és senki nem tudott előnyre szert tenni.

Hamilton próbálta folytatni a Mercedes pole pozíciós sorozatát, de 0.087 másodperccel alulmaradt, az utolsó körét pedig a célegyenesre rávezető sikánnál elrontotta.

Bottas volt az időmérő edzés hőse. A Williams 2013-ban még nem jutott az időmérő edzés harmadik etapjába, Kanadában azonban a finn pilóta a harmadik helyen zárt. Bottas megelőzte Nico Rosberget.

A pénteki napot megnyerő Fernando Alonso csak a hatodik helyig jutott a Ferrarival, Mark Webber mögött végzett.

A Toro Rosso mindkét autójával az időmérő edzés harmadik etapjába jutott. Jean-Eric Vergne és Daniel Ricciardo a hetedik és nyolcadik helyen zártak, közéjük Adrian Sutil és Kimi Räikkönen ékelődött be.

A Ferrari másik pilótája, Felipe Massa a 16. helyről kezdheti a versenyt, miután a második etapban a hármas kanyar gumifalába csapódott, az edzést is meg kellett szakítani.

A megszakítás miatt a hátralévő két perc nagyon mozgalmas volt, mindenki próbálta a harmadik etaphoz szükséges pozíciót megszerezni.

Sutilnak és Ricciardónak sikerült, de a McLaren számára fájdalmasan zárult a második szakasz. Jenson Button nem tudta megkezdeni utolsó gyors körét, mire a célvonalon áthaladt már leintették az edzést. A brit pilóta a 14. helyen végzett, míg csapattársa, Sergio Perez nem tudott javítani, a 12. helyre csúszott vissza.

Pastor Maldonado és a sauberes Esteban Gutierrez volt a második etap áldozata még.

Paul di Resta és Romain Grosjean nem jutott messze. Mindkettejük próbálkozását az eső gátolta meg az első etap végén.

Grosjean, aki tíz helyes rajtbüntetést kap Ricciardóval történt monacói balesete miatt, az első körökben hibázott, míg di Resta sebességváltó probléma miatt időt veszített a garázsban.

Charles Pic úgy tűnt meg tudja ismételni Giedo van der Garde monacói teljesítményét és a második etapba jut, mivel a 11. helyen állt az első szakasz vége előtt nem sokkal. De miután a hatos kanyarnál megpördült a 18. helyre csúszott vissza.

A Kanadai Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.