Sainz az élen tartotta a McLarent, a Ferrari a garázsban az autót

A második teszthét második napján megszületett a 2019-es előszezoni F1-es gyakorlás eddigi leggyorsabb köre, Nico Hülkenberg múlt heti etalonját Carlos Sainz múlta felül, míg a nap nagy vesztese a Ferrari volt.

Az idei tesztek eddigi legtöbb megtett körét hozta el a hatodik nap, amely során a tíz csapatból nyolc is eljutott a százig, és alighanem csatlakozott volna hozzájuk a Ferrari is, ha Sebastian Vettel délelőtti balesete nem töri ketté a csapat számításait (és sok darabba az autót).

A nap legjobb időeredménye már az első órákban megszületett, amikor Carlos Sainz folytatva a McLaren keddi feltűnő formáját 1:17,144-nél állította meg a stoppert, amivel megjavította a múlt heti etalonnak számító 1:17,393-at, és az abszolút pályacsúcshoz is egy másodpercre került. A spanyol nem sokkal később egy rövid piros zászlós periódust is előidézett (ezzel is leutánozva a csapat előző napi produkcióját), amikor a bokszból kihajtva megállt alatta az autó.

00219001_893

A nap fő eseményét azonban a következő piros zászló kiváltó oka szolgáltatta: nem sokkal 11 óra után, azaz csupán kétórányi körözést követően Sebastian Vettel kicsúszott a 3-as kanyarban, orral a gumifalba csapódva. A német sértetlen maradt, a vélhetően fékhiba által sújtott autójáról viszont ez már nem volt elmondható, és a csapat a szerelést végül csak percekkel a teszt leintése, 18 óra előtt fejezte be. Ez mindössze annyira volt elég, hogy a délutáni munkára beütemezett Charles Leclerc egyetlen installációs körre még kihajtson, így pedig elmondható, hogy a monacóira rájár a rúd ezen a héten, hiszen kedden hűtési meghibásodás miatt jutott csak 29 körig.

A Ferrari így 41 megtett körrel messze a leginaktívabb csapatként zárta a napot, még az ezt összegző listán előttük álló Racing Point is 88-ig jutott, az összes többi istálló pedig átlépte a százat: kiemelendő, hogy Lewis Hamiltonnak ez még egyénileg is sikerült úgy, hogy csak délutánra kapta meg az autót Valtteri Bottastól, s a Mercedes összesen 176 kört halmozott fel kedden, amelybe már versenyszimulációk is belefértek. Időmérős körökkel azonban ezúttal sem vetették magukat észre, ahogy a Renault-k sem: ezen két csapat négy pilójára végzett a köridőlista alsó öt helyén, közrefogva Robert Kubicát, aki Williamsének teljesítménye még mindig nagy talány.

Sainz körére a nap során senki nem volt már veszélyes, noha sokan javítottak még az utolsó órában: végül Sergio Perez hozta fel a második helyre a Racing Pointot, Vettel reggeli eredménye pedig elég volt a harmadik helyhez.

Csütörtökön már az utolsó előtti tesztnappal folytatódik a barcelonai felkészülés, amely pedig több versenyző számára már az utolsó lehetőség lesz autójának kóstolgatására a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj előtt.