2024. április 25. csütörtök

A Ferrarié az idei leggyorsabb kerékcsere

2018-ban a leggyorsabb bokszkiállást a Ferrari-szerelők teljesítették, de a bajnokságot ebben sem nyerték meg. A Mercedes és a Williams sokat rontott, a Red Bull és a Sauber hatalmasat fejlődött.

2015 óta a Formula-1-es istállók különleges bajnokságban is részt vesznek, amiben az egyes versenyeken mutatott leggyorsabb bokszkiállások idejét számítva, a tavalyi évtől kezdve ugyanolyan pontversenyt láthatunk (korábban csak a legjobb kiállásokat figyelték), mint amilyen a futamok végeredményénél is található. Az évad végén természetesen összesítik a (most már) huszonegy viadal végeredményét. A Motorsportweek.com szakoldal segítségével nyerhettünk betekintést a számokba.

A Ferrari Brazíliában hozta össze az év leggyorsabb kerékcseréjét

Bár a Ferrari hét alkalommal is „győzött”, kevésbé nyújtott egyenletes teljesítményt, így csak a második helyen végzett az öt elsőséget begyűjtő, de sokkal konzisztensebb Red Bull mögött. A tavalyi győztes Mercedes rengeteget rontott, visszaesett a harmadik helyre, de mivel egyébként az egyéni és a csapatvilágbajnoki címet is újfent begyűjtötték, ezt aligha bánják túlságosan.

Az energiaitalos istálló 466 egységet gyűjtve egyértelmű győzelmet aratott a DHL-díjért vívott küzdelemben, a Ferrari 403, a Mercedes 354 pontot szorgoskodott össze. Az évad leggyorsabb kerékcseréjét Sebastian Vettel élvezhette Brazíliában, 1,97 másodperc alatt végzett a Scuderia. Ez csak az idei évben csúcs, a rekordot ugyanis a tavaly is szárnyaló Williams tartja még 2016-ból, amikor is 1,92 másodperces időre volt képes a gárda.