2024. április 23. kedd

Mikor nyertek utoljára a Formula-1-esek?

2017-ben öt futamgyőztest is köszönthettünk, mivel a két Mercedes, a két Red Bull mellett az egyik Ferrari is sikert könyvelhetett el. De mikor nyertek utoljára karrierjük során a mezőny tagjai?

A Formula-1-be nem lehet alsóbb kategóriás, kitűnő teljesítmény nélkül eljutni, legalábbis a száguldó cirkusz mezőnyének tagjai egytől egyig nyertek valahol, akár a Formula-1 előtt, akár már karrier közben egy kis kirándulás alkalmával. A legrégebben Sergio Perez vár arra, hogy újra a dobogó tetején állhasson.

Két kiemelkedő képességű versenyző is van a rajtrácson, aki tudása alapján győzelmeket érdemelne, de az utóbbi években nem jött ki a lépés. Nem meglepő módon Kimi Raikkönen és Fernando Alonso azok, akik 2013 óta ácsingóznak újabb sikerre, idén mindketten reális eséllyel pályáznak néhány (?) futamgyőzelemre.

Alonso és Raikkönen számára 2013 óta nem igazán jön ki a lépés

Ki mikor ünnepelt utoljára a dobogó tetején? Mathias Brunner szakíró segítségével feleleveníthetjük.
Lewis Hamilton: USA 2017 (F1)
Valtteri Bottas: Abu Dhabi 2017 (F1)
Sebastian Vettel: Brazília 2017 (F1)
Kimi Raikkönen: Ausztrália 2013 (F1)
Daniel Ricciardo: Azerbajdzsán 2017 (F1)
Max Verstappen: Mexikó 2017 (F1)

Sergio Perez: Abu Dhabi 2010 (GP2)
Esteban Ocon: Spanyolország 2015 (GP3)