Mindkét Ferrari a Mercedes előtt a 2. edzésen

Közel hét tized az Ezüstnyilak hátránya a vörös autókhoz képest Oroszországban: Vettel futotta a legjobb F1-es időt pénteken. A Red Bull és Haas is bosszankodhat délutánjának vége miatt.

Továbbra is a Ferrari felé billen a mérleg nyelve az Orosz Nagydíjon: a Szocsiban rendezett második pénteki 90 perces tréningen szintén vörös autó futotta meg a legjobb köridőt, ráadásul ezúttal a Scuderia 1-2-es eredménnyel zárt. Az első szabadedzés Kimi Raikkönenhez fűződő legjobb körét, az 1:36.074-et már az első perceket követően sikerült túlszárnyalni, a finn és csapattársa, Sebastian Vettel váltogatta egymást az élen, akikhez Lewis Hamilton csatlakozott a Mercedesszel.

Raikkönen volt az, aki 1:34.721-gyel ultralágy abroncson megdöntötte Szocsi addigi pályacsúcsát, amelyből a finn négy tizedet faragott le, majd Vettel további kettőt. Az 1:34.120-as etalon alig 35 percnél született, mivel azonban a versenyzők a tréning második felében megkezdték a hosszabb etapokat, ez maradt a pénteki legjobb.

Az első edzés ötödik helye után élre ugró Vettelt csapattársa, Raikkönen követi, míg a harmadik helyen a bahreini pole-pozíciós Valtteri Bottas végzett Lewis Hamilton és Max Verstappen előtt – a Mercedes lemaradása 0,670, a Red Bullé 1,420 másodperc a Ferrarihoz képest azonos abroncson! Persze az edzésnap nem a köridőkről szól, a különbség azonban így is meglepő annak fényében, hogy a hűvösebb Szocsit elvileg inkább Mercedesnek kedvező pályának sorolták.

Verstappen edzése idő előtt véget ért, mikor a holland Red Bullja a pálya legvégén, a bokszbejárat közelében leállt: alig 15 körével ő tette meg messze a legkevesebb távot az edzésen. Szinte Verstappenével egy időben történt a 14. időt futó Romain Grosjean incidense: a Haas megpördült, a francia pedig dühösen a fékeket szidta. A csapat hosszú ideje elégedetlen fékbeszállítójával, ezért próbálta ki az oroszországi pénteken egy másik gyártó termékeit…

A sorrend az első hat pozíciót kisajátító három gyártó mögött változatos: a hetedik helyről lefelé egy Williams (Massa), egy Renault (Hülkenberg), egy Haas (Magnussen), majd a két Force India következik. 12. helyen végzett Fernando Alonso a McLarennel, akinek hátránya 2,6 másodperc Vettelhez képest. Csapattársa, Vandoorne 16. helyen zárta az edzést – a két tréning között motort cseréltek a belga autójában, aki 15 helyes büntetést kapott az időmérőre, miután az MGU-H és turbó egységekből is az ötödik elem került autójába – a szezon negyedik versenyén.

Az edzésről szóló szöveges közvetítésünk itt böngészhető végig.