A második tesztnap is a Mercedesé, probléma a Ferrarinál

Miután a futamon kikapott a Ferraritól, a címvédő istálló vigasztalásként vitte a bahreini tesztet. A legjobb időt és legtöbb kört futó Valtteri Bottast a délelőttöt kukázó Vettel, valamint Sainz követi.

A megszokott Barcelona helyett Bahreinben rendezték 2017 első évközi tesztjét – a másodiknak egyébként a Hungaroring ad helyet a Magyar Nagydíj után –, amely a hétvégi programmal ellentétben végig napfényben zajlott, és közép-európai idő szerint 17 órakor véget is ért. A teszt legjobb köridejét a Mercedest Lewis Hamiltontól átvevő Valtteri Bottas futotta meg 1:31.280-nal, aki szombaton a pole-pozíciót is jegyezte – majdnem pontosan 2,5 másodpercet lassult éles körülményekhez képest, amit magyaráz, hogy hosszú etapokra koncentrált.

A 143-mal legtöbb kört is megfutó finnt Sebastian Vettel követi a Ferrarival, aki délelőtt mindössze 9-szer járta körbe a szahíri versenypályát, mivel autója hátulját szét kellett bontani belső alkatrészek problémája miatt. Délután viszont 61-re növelte fordulói számát, és 0,294 másodpercre megközelítette Bottast. Bár a Ferrari tegnapi napját hivatalosan Antonio Giovinazzi kapta, a német versenyző kedden is az SF70H-ba ült, mellyel a Pirellinek végzett abroncstesztelést.

Carlos Sainz az eredménylista harmadik helyén végzett a Toro Rossóval, a McLaren negyedik helye és 82 köre pedig külön elismerésre méltó: Stoffel Vandoorne végre problémamentes napot teljesített szerdán, melyet egyébként csak egyszer szakítottak meg, Bottas ebédszünet előtti leállása miatt. Az ötödik Kevin Magnussen a CI fékszállító termékét tesztelte, ugyanis változatlanul napirenden van, hogy a Haas 2016-os fékhibái miatt partnert vált. A középmezőny különösen szoros volt szerdán, a negyedik Vandoorne lemaradása 0,828, a kilencedik Szergej Szirotkiné 1,007 másodperc volt.

A bahreini gyakorlás egyben az újoncteszt szerepét is ellátja: ennek értelmében szerepelhetett Szirotkin a Renault-nál, valamint Pierre Gasly a Red Bullnál. A Williams ellenben rutinos fejlesztőpilótájának, a DTM-ből ismert Gary Paffetnek adott lehetőséget, aki utoljára 2013-ban vezetett F1-es autót, a McLaren versenygépét. Paffett ennek ellenére is 126 körig jutott.

12-en gurultak pályára a nap folyamán, mivel a Toro Rosso Danyiil Kvjatnak és Carlos Sainznak, a Force India pedig Esteban Oconnak és Sergio Pereznek is lehetőséget adott. Utóbbiak együttesen 130 kört teljesítettek, ilyen tekintetben a csapat a Mercedes után a legszorgosabbnak bizonyult.