2024. április 16. kedd

Jönnek az év legkomolyabb F1-es statisztikái!

A Formula házi statisztikusai minden futam után elkészítették saját számításaikat, de ezek nyomába sem érhetnek azoknak, melyeket a WTF1 számmágusa összeszedett – amit még nem tudtál az idei évről!

A „2016-os Formula-1-es szezon” holtversenyben a leghosszabb a sportág történetében, hiszen 27 leütésből áll.

Mexikóban Max Verstappen lett a legfiatalabb versenyző, aki ugyanazon a futamon a 3., a 4. és az 5. helyen végzett.

Pastor Maldonado 2010 óta először egyetlen autót sem tört össze egy F1-es szezonban.

maldonado_crash_melb_d

A Haas az első Haas nevű F1-es pontszerző csapta a Haas óta, mely nem is volt Haas.

Nico Rosberg lett a bakui pálya történetének legsikeresebb F1-es pilótája, egy első helyével magabiztosan vezet Takuma Sato előtt, aki holtversenyben a második legtöbb győzelmet szerezte Azerbajdzsánban.

Kimi Raikkönen idén egyetlen nagydíjon sem végzett Will Stevens előtt.

Marcus Ericsson lett az első svéd F1-es pilóta, aki biciklin ülve csirkével ütközött.

A Manor Ausztriában több pontot szerzett, mint a Mercedes Spanyolországban.

wehrlein-monza-cs_1

Sebastian Vettel ugyanannyiszor mondta ki a „kék zászló” kifejezést idén, ahányszor Esteban Gutierrez figyelmen kívül hagyott egyet.

Danyiil Kvjat karrierje során minden alkalommal megfutotta a leggyorsabb kört, miután lefokozták a Toro Rossóhoz.

Esteban Ocon az egész szezonban egyszer sem győzte le időmérőn Rio Haryantót.

Nico Hülkenberg továbbra sem tud egyazon évben Le Mans-t nyerni és F1-es dobogót szerezni.

Kevin Magnussen négy futam alatt több pontot szerzett, mint tavaly egész évben!

magnussen_renault_sisak_cs

A 2014-es monacói időmérő óta először fordult elő, hogy Nico Rosberg nem fordult jobbra.

Fernando Alonso lett az első versenyző, aki mémmé vált azzal, hogy Interlagosban ül egy széken, Fernando Alonso óta, aki mémmé vált azzal, hogy Interlagosban ül egy széken.

Sosem volt még annyi shoey, összesen négy egyetlen F1-es dobogón, mint Malajziában. Az eddigi rekord kettő volt, melyet Michael és Ralf Schumacher állított fel az 1998-as Olasz Nagydíjon.