Hamilton tette meg a legkevesebb kört a héten

Talán kissé meglepő, hogy a mindenhatónak tűnő Mercedes világbajnok pilótája volt a legkevésbé aktív a 2015-ös versenyzők közül az utolsó barcelonai teszten, a számok azonban egyértelműen ezt mutatják.

Dppi_00215004_197

Az előszezoni teszten harmadik szakaszában a Sauber pilótája, Felipe Nasr volt a legaktívabb, aki kereken 300 kört tett meg, pénteken 141, vasárnap pedig 159 alkalommal körbeérve Barcelonában. Ezzel a brazil az egész tesztszezon legszorgosabb hetét zárta, hiszen sem Jerezben, sem az előző héten a katalán pályán senki nem tudott ilyen nagy távot, közel 1400 kilométert belehajtani autójába.

A heti körszámláló második helyén Sebastian Vettel révén a Ferrari, a harmadikon pedig a Mercedest vezető Nico Rosberg áll, a legnagyobb meglepetést azonban nem itt, hanem a tabella alján kell keresni, hiszen Lewis Hamilton nevével csak ott találkozunk.

A britnél kevesebb kört csak a problémás McLarenben egy napot kapó Kevin Magnussen futott a héten, ám azon jelenlévő pilóták közül, akik ott lesznek a melbourne-i rajtrácson, Hamilton tartózkodott a legkevesebbet az autóban. Csütörtökön műszaki hiba miatt ért véget a napja már az ebédszünet után, míg szombaton a beállításokkal való kísérletezgetés miatt nem jutott messzire.

18 Kevin Magnussen 39 182

A csapatok között a két Ferrari-motoros istálló állt a tabella élén, míg a Mercedes Hamilton alacsony számai miatt csak az 5., a McLaren pedig egy újabb problémás hét után ismét alaposan lemaradva végzett az utolsó helyen. Még az a Force India is többet körözött náluk (sőt, a Red Bullnál is), amely csak két és fél nappal a tesztek vége előtt lépett először pályára az új autójával.

9 McLaren MP4-30 177 824

A motorgyártók között természetesnek mondható a Mercedes első helye, hiszen ők négy csapatot látnak el, míg a Ferrari és a Renault csak kettőt-kettőt, autókra lebontva viszont az olasz és a francia márka is több adatot gyűjtött a németeknél.