Rosberg megverte Hamiltont, Massa dobogón

Nico Rosberg 17 pont hátrányban érkezhet meg az idényzáróra, miután nagy csatában megverte Lewis Hamiltont. Felipe Massa harmadik lett, két év után ismét dobogón hazai F1-es futamán.

Bár test-test elleni párharcig egyetlen alkalommal sem jutottak el, mégis hatalmas küzdelem zajlott a pályán a két Mercedes között. Nico Rosberg a pole-ból jól kapta el a rajtot, és a kerékcseréket leszámítva végig csapattársa előtt maradt, ám Hamilton hatalmas nyomás alá helyezte őt. A német keze Austinnal ellentétben most nem remegett meg, 2008 bajnokáé viszont igen, hiszen Rosberg második kiállását követően megpróbálta a bokszban megelőzni őt, ám cseréje előtti utolsó körén hibázott, és szerencséje volt, hogy csak 7-8 másodpercet veszített kicsúszásával.

tw_hamilton_int

Hamilton aztán visszakapaszkodott, és a hajrában folyamatosan egy másodpercen belül tudott maradni riválisához képest, de Rosberg végig kontroll alatt tartotta a különbséget, a lekörözései is jól sikerültek, így a britnek nem volt esélye a támadásra. Második helye ellenére is 17 pont előnnyel érkezhet Abu Dhabiba, ami azt jelenti, hogy egy újabb második pozíció garantálja számára a világbajnoki címet – ha viszont harmadik lesz, Rosberg pedig nyer, akkor 2007 után ismét nyert helyzetből bukik a szezonzárón.

A harmadik helyre Felipe Massa futott be, méghozzá úgy, hogy egy büntetést is begyűjtött útközben. Első kerékcseréje során a hazai pályán versenyző brazil túllépte a megengedett sebességet a bokszutcában, amiért a következő kiállását öt másodperccel hosszabbra kellett nyújtania. Aztán az utolsó cseréjénél véletlenül a szintén fehér overált viselő McLaren szerelőihez állt be, de szerencséjére ezzel nem veszített sok időt. Összességében nem forgott veszélyben a harmadik helye, amire egyedül csapattársa, Bottas lehetett volna veszélyes, ám a finn három különböző problémával is szembesült a futam során, így csak a tizedik helyen futott be az alternatív taktikával próbálkozó Kvjat előtt.

A több nagy csatába is belekeveredő Button a negyedik helyet szerezte meg, amivel gyakorlatilag bebiztosította a Force Indiával szemben a bajnoki ötödik pozíciót a McLaren számára. Az ötödik hely az erős versenyt futó Vettelé lett, aki óriási harcban van a 4-6. helyért Alonsóval és Bottasszal, jelenleg a német „vezet” 159 egységgel, a spanyolnak 157, a finnek 156 pontja van. A két Ferrari a 6-7. helyre futott be eltérő taktikával, Alonso a hajrában előzte meg a többséggel szemben csak kétszer cserélő Raikkönent.

Nico Hülkenberg, aki alternatív taktikájának köszönhetően egy ideig vezette is a futamot, végül négy pontot szerzett a Force Indiának, Magnussen nagyon elveszett a mezőnyben, és csak a kilencedik helyen futott be, a pontszerzők sorát pedig, mint említettük, Bottas zárta. A futamot ketten nem tudták befejezni, Ricciardo és Grosjean is műszaki hiba miatt esett ki a verseny második felében.