Al-Attiyah: Red Bull Minivel a Monster Minik ellen

A 2011-es Dakar Rali győztese, Nasser Al-Attiyah a 2014-es verseny után 2015-ben is egy Mini ALL4 Racing volánjánál áll rajthoz a világ legrangosabb tereprali viadalán, Dél-Amerikában. Érdekesség, hogy amíg Joan Nani Romáék Minijei Monster, addig a katarié Red Bull színekben pompázik majd…

A Monster Energy Rally Raid Team három versenyzőjét már korábban bemutatták, Joan Nani Roma, Orlando Terranova és Krzysztof Holowczyc fogják terelgetni a monsteres festésű Miniket, míg a versenyen való részvételét ma bejelentő Al-Attiyah saját csapata, a Qatar Rally Team színeiben fog indulni, saját szponzora, a Red Bull támogatásával és dizájnjával az autóján. A helyzetnek külön pikantériát kölcsönöz, hogy bár két külön csapatról beszélünk, ám a gyakorlatban Al-Attiyah és a másik három versenyző – csakúgy, mint az X-raid MINI ALL4 Racing Crews színeiben induló további pilóta – is a Mini gyári csapatát erősíti.

Névtelen-3_cut_resize

Innentől kezdve nyilvánvaló, hogy a két energiaital-gyártó óriásnak ez jelképesen egy presztízscsata lesz, hiszen a külső szemlélők felé jól kommunikációs eszköz lehet annak kihangsúlyozása, hogy az azonos technikai szintet képviselő versenygépek közül vajon a Red Bull vagy a Monster dizájnt magán hordozó jármű kerül ki győztesen – még ha tudjuk is, hogy a festésen valójában nem múlik semmi. Amúgy is kicsit egyenlőtlennek tűnik a küzdelem, hiszen három az egy ellen lettek elosztva a csapatok, de Al-Attiyah tempóját ismerve egyáltalán nem lenne meglepő, ha a végén az az egy győzne…

„Nagyon örülök, hogy újból csatlakozhatok a Mini ALL4 Racing csapatához. A Dakar minden résztvevő számára egy nagyszerű kaland, és jó érzés ennek egy erős csapattal, valamint olyan autóval nekivágni, amely már bizonyítottan egy győztes típus a nemzetközi hosszútávú tereprali versenyeken” – kommentálta a bejelentést maga az érintett, a sikeres versenyzői pályafutása mellett agyaggalamb-lövészetben olimpiai bronzérmes Nasser Al-Attiyah.