Bognár Viktor
2017. december 15. péntek

deFerran

„Alonso az egyik legjobb pilóta, akit valaha láttam”

Fernando Alonso zsinórban két negyedik helyet szerzett az Indy500 edzésein szerdán és csütörtökön, és egyre otthonosabban érzi magát Indianapolisban - mentora nem fukarkodott a dicséretekkel.

Korábbi bajnok lesz Alonso mentora az Indyn

Minden támogatást megkap Fernando Alonso, hogy győzelmi esélyekkel harcolhasson az Indy 500-on: az akkor még CART néven futó széria kétszeres bajnoka, Gil de Ferran segíti az újonc felkészülését.

„A tökéletesség tette tönkre a Formula-1-et”

Érdekes megvilágításba helyezte az F1 problémáit egy korábbi versenyző, Gil de Ferran, aki a királykategóriában a BAR-Honda sportigazgatójaként volt jelen. Szerinte egyszerűen a túl sok pénz lett minden jónak az elrontója.

„Alonso ne térjen vissza, amíg nem 100 %-os”

Ez a kétszeres Indycar-bajnok tanácsa F1-es kollégájának. Ő pályafutása során háromszor szenvedett agyrázkódással járó balesetet, és úgy véli, ez a sérülések lehető legrosszabb fajtája.