2024. április 24. szerda

ZengőMotorsport

Berthoné az első futam Michelisz előtt

A pole-ból induló audis nyerte a WTCR utolsó előtti versenyét, míg a 2019-es bajnoknak a hajrában a dobogó második fokát is védenie kellett. Huff kilencedik helyen a Zengő színeiben.

Binotto távozhat, Ricciardo visszatérhet – ez történt pénteken

Csapatfőnökcsere előtt a Ferrari, Kubica lemondott az F1-ről, teszteket tervez a Pirelli, visszatér Huff és a Rally Hungary: egy csokorba gyűjtöttük a főbb november 25-i híreket.

Huff helyett Boldizs indul a Zengőnél az utolsó futamokon

Váratlan bejelentést tett közzé a magyar csapat: az elmúlt hónapok eseményeinek következményei miatt a bajnokságban harmadik helyen álló korábbi világbajnok nem tud rajthoz állni a hátralévő versenyeken.

Huff ismét győzött a Zengővel, Michelisz a 4.

A rajtnál az élre állt és vissza sem nézett a 2012-es világbajnok, aki idén másodszor nyer a magyar csapattal. Michelisz dobogót adott át világkupa-éllovas csapattársának, akit viszont vizsgálnak.

Huff győzött a Zengővel Tassi előtt

„Kettős magyar győzelem” Vila Realban: a Zengő Motorsport világbajnoka a jokerkörrel remekül taktikázva lett első hondás honfitársunk előtt. Michelisz az ötödik, Nagy autót tört.

Urrutia nyert, Huff dobogón a Zengővel

A fordított rajtrácsos pole-ból induló uruguayival ugyan bírt, de így is a hétvége legjobb WTCR-es magyar eredményét szállította a korábbi világbajnok. Michelisz épp csak lecsúszott a pódiumról.

Ütköztek a magyarok a rajtnál, Azcona nyert

Már az első métereken elszálltak a kettős magyar diadal reményei Pau-ban, Michelisz és Tassi ugyanis ütközött. A győzelmet így előbbi hyundaios társa húzta be, a zengősök a 8. és 11. helyeken.

Szabó Krisztián rovata: Győztest lecserélni

Ritkán fordul elő, hogy elhagynak egy győztes csapatot. Ez történt, amikor Nico Rosberg világbajnokként távozott a Mercedestől és a Formula-1-ből, vagy amikor Ott Tanak a WRC megnyerése után csapatot váltott, a Toyotától elment a Hyundaihoz. De nem csak a versenyző távozhat: egy gyár is otthagyhatja nyerő csapatát. Ez történt az ETCR-ben: a Cupra a Zengő Motorsporttal lett az első szezon bajnoka, idén mégis Mattias Ekström csapata viszi az elektromos túraautós projektet. Miért cserél le egy gyár egy győztes csapatot?

Huff-fal és Nagy Danival indul a Zengő a WTCR-ben

Egy héttel a szezonnyitó előtt végre bejelentették, hogy a magyar csapat idén két Cuprát indít a Túraautó-vk-n: az egyikben a 2012-es világbajnok, a másikban az ETCR-ből visszatérő magyar ül majd.

Zengő: Csalódott vagyok, de nem adom fel

Két extraklasszis is beülne a Zengő Motorsport autójába, mégsem sikerült egyelőre egyetlen márkával sem megegyezni a 2022-es szezonra – főleg a hazai támogatók hiánya miatt csalódott a csapatfőnök.

Michelisz közel két év után nyert, dobogón a Zengő

A start után az élre állt, s onnan a piros zászlós megszakítás sem állította meg a Hyundai magyarját abban, hogy a 2019-es szezonzáró óta először nyerjen. Azcona a második a Zengő Motorsporttal.

Tarolt a Zengő Motorsport a PURE ETCR-ben

A FIA WTCR verseny keretein belül megrendezett PURE ETCR sorozat budapesti állomásán az A és B csoportban is kiemelkedően szerepelt a magyar CUPRA alapú Zengő Motorsport. A csapat színeiben Mattias Ekström és Jordi Gené az A csoport második és harmadik helyét szerezte meg, míg a B csoportban Nagy Dániel a harmadik, Mikel Azcona a dobogó első fokára állhatott. A mogyoródi hétvége után Mattias Ekström vezeti a bajnokságot.