2024. április 24. szerda

WatkinsGlen

Amerikai siker az IndyCar „szezonnyitóján”

Az amerikai formulaautós széria sem marad ki az online buliból: a pole-ból induló Sage Karam nyerte a Watkins Glen-i virtuális versenyt, megelőzve Felix Rosenqvistet és Will Powert.

IndyCar: Rossi nyert, elképesztően szoros a bajnokság

A volt F1-es Andretti-pilóta uralma alá hajtotta a Watkins Glen-i pályát, és karrierje második győzelmét szerezte a sorozatban, Josef Newgarden drámája után pedig izgalmas szezonzáró várható Sonomában.

IndyCar: Dixon megállíthatatlan volt Watkins Glenben

A Ganassi-pilótája remekbe szabott győzelmet szerzett a naptárba 2010 után visszatért pályán - Will Power viszont szomorú lehet, hiszen egy baleset miatt megpecsételődtek bajnoki reményei.

A büntetéseké volt a főszerep az IndyCar kvalifikációján

Megállapításra került már párszor, hogy az utóbbi évek legpozitívabb svédcsavarja a Watkins Glen International utolsó pillanatban történt érkezése volt az idei IndyCar naptárba.

Visszatérhet az F1 Watkins Glenbe?

A Formula-1 versenyigazgatói posztját betöltő Charlie Whiting szerint az újraaszfaltozott Watkins Glen-i pálya kiváló helyszínt biztosíthatna a jövőben egy esetleges második amerikai futamnak.

Amikor... Egy betolt autó bajnoki címet ért

Legújabb visszaemlékezős írásunkban az USA-ban rendezett F1-es nagydíjak legjavát idézzük fel - mind a 10 helyszínre visszapillantva egy-egy momentum erejéig, igaz, több pálya csak egyszer kapott helyet a versenynaptárban.

Retro – Akit a szalagkorlát ölt meg

Niki Laudától vette első versenygépét, Helmut Marko ültette először formulaautóba, de karrierje sosem teljesedhetett ki, hiszen mindössze második F1-es futamán végzett vele egy egészen bizarr baleset.

105 perces endurance Watkins Glenben

Az idén megjelent Projet Cars hosszútávú futamok teljesítésére is lehetőséget nyújt, ehhez pedig kiváló terepet biztosít az ALMS által is használt Watkins Glen. Ti hogyan bírnátok egy 105 perces versenyzést a számítógép előtt?

Retro – Az Úr nevében a világ versenypályáin

Pályán elért eredményei önmagukban aligha tették volna emlékezetessé Retro rovatunk mai kiadásának főhősét, de az autóján hordozott üzenet és F1 utáni ténykedései már megérnek egy misét…

Az amerikai bajnok kedvenc amerikai versenyei

Mario Andretti az utolsó amerikai, aki világbajnok tudott lenni az F1-ben. Ugyancsak ő az austini verseny nagykövete, ebből az alkalomból pedig a gpupdate.net-nek felidézte legemlékezetesebb USA Nagydíjait.

Retro – Ickx autója kettészakad a hóesés után

E napon rendezték az 1976-os F1-es szezon utolsóelőtti versenyét, melyen Niki Lauda James Hunt újabb győzelme ellenére is életben tartotta világbajnoki esélyeit, Jacky Ickx pedig egy rettenetes balesetet úszott meg könnyebb sérülésekkel a Watkins Glen-i pályán.

Retro – Az újonc brazil nyer, a halott osztrák világbajnok

Ezen a napon dőlt el az a világbajnoki cím, amelyiket már senki nem tudta megünnepelni, az azt megszerző Jochen Rindt ugyanis egy hónappal korábban életét vesztette. Utódja, Emerson Fittipaldi nyerte azt az ominózus USA Nagydíjat a Lotusszal, ezzel képletesen megszerezve a posztumusz bajnoki címet a legendás osztráknak.