2024. április 23. kedd

Vaxiviere

Beérte Sainz rekordját a WSR első brit bajnoka

Bajnokavatás zajlott vasárnap Le Mans-ban, ahol a World Series by Renault 3.5 sorozat idei utolsóelőtti versenyhétvégéjét rendezték. Oliver Rowland meggyőző fölénnyel győzte le francia riválisát.

Csak egy ciprusi zavarta meg a titánok harcát

A Formula Renault 3.5 mezőnye a hétvégén Silverstone-ban vendégeskedett, ahol a tabellát vezető Oliver Rowland két szoros győzelmet aratott egyetlen bajnoki riválisával szemben.

WSR: Az éllovas nyerte az üldözőversenyt

Oliver Rowland bombarajtja után végig uralta a második hungaroringi versenyt, kivédekezve Matthieu Vaxiviére támadásait - a harmadik helyre az életében először dobogóra álló Gustav Malja érkezett.

Francia pole a WSR második futamára

A Lotus pilótája, Matthieu Vaxiviere szerezte meg az első rajtkockát a vasárnap délutáni, második hungaroringi WSR-futamra Egor Orudzhev és Jazeman Jaafar előtt.

WSR: Eső, safety car, utolsó körös helycsere

Matthieu Vaxiviere az utolsó kör legvégén előzte meg az újonc Nyck de Vriest a Motorland Aragon pályán, miközben az F1-ben is szereplő Roberto Merhi mindössze egyetlen pontig jutott.

Új nevek az F1 előszobájában

Hétvégén, Jerezben tartották a WSR 3.5-ös kategóriájának szezon utáni tesztjét – néhány megszokott arc mérte össze tudását, és még több újonc próbálta ki magát nagy autókban.