Ticktum

Zhou egy tökéletes versennyel nyert vasárnap

A szombati futamokkal ellentétben ezúttal egy biztonsági autótól mentes versenyt futott a mezőny. Ezúttal az UNI-Virtuosi kínai pilótája nyert, aki egy kiváló rajt után hibátlanul teljesített.

F2: Parádés előzéssel dőlt el az esőfutam

Az újonc Liam Lawson második Formula-2-es győzelmét szerezte Dan Ticktum és Oscar Piastri előtt. Monacóban nedves pályán indult a futam, melyen hullottak az autók, a slick abroncsokra váltás viszont nem fizetődött ki.

Schumacher F3-as főnöke: Nem csaltunk Mick bajnoki címénél

2018-ban rengetegen felkapták a fejüket, amikor az évad derekán Mick Schumacher egyszer csak zsinórban elkezdte nyerni a futamokat. Voltak, akik egyenesen csalást kiáltottak a hirtelen javulás láttán.

F2: Zhou nyerte az év első főfutamát

Sokáig úgy tűnt, hogy Oscar Piastri újabb nagy futamát hozza az F2 vasárnapi napja, de végül összeakadt Dan Ticktummal, a győzelmet pedig Guanyu Zhou szerezte meg.

F2: Az orvosi autó vitte a győztest a bokszba

A magabiztosan versenyző Dan Ticktum autója csak a leintés után adta meg magát, a negyedikként beérő Mick Schumacher pedig már második az összetettben Callum Ilott mögött a monzai sprintfutam után.

F2: Ütközés az élen, újra Svarcman vezet

Roy Nissany és Dan Ticktum balesete után Robert Svarcman könnyedén nyerte az F2 spái sprintversenyét, ezzel pedig átvette az összetett első helyét a nullázó Ilottól. Mick Schumacher második lett.

F2: Ticktum erődként állta az ostromot

Izgalmas futamon nyerte meg élete első F2-es győzelmét Dan Ticktum, akinek az utolsó három körben a frissebb gumikon érkező Lundgaard támadásait kellett állnia a sikerhez.

A Williams csapott le a kiebrudalt Red Bull-juniorra

Dan Ticktum már nem a Red Bull juniorprogramjának tagja, ennek megfelelően új hely után kellett néznie. Le is szerződött fejlesztőpilótaként a Williamshez, ahol odáig vannak érte.

A Williams felkarolta a Red Bull botrányhősét

Dan Ticktum személyében újabb fiatal brit pilótát igazolt az F1-es istálló. A balhéiról elhíresült, Red Bulltól korábban menesztett versenyző fejlesztői feladatokat fog ellátni a csapatnál.

A Red Bull kihajította a botrányhős Ticktumot

A korábban botrányos vezetéséről elhíresült Dan Ticktum úgy tűnik, minden lehetőségét eljátszotta a Formula-1-be kerüléshez, a Red Bull ugyanis ismét menesztette juniorprogramjából.

Ticktum Japánban sem számol bajnoki címmel

Tavaly nyáron még komoly előnnyel rendelkezett Dan Ticktum Mick Schumacherrel szemben, végül mégis elbukta a bajnoki címet a némettel szemben. A Super Formulában sem érzi, hogy esélyes lenne.

Ticktum 2019-ben már tényleg tesztelné a Red Bullt

A Red Bull üdvöskéje már tavaly is szeretett volna részt venni a hungaroringi gyakorláson, akkor azonban a szuperlicensz-pontrendszer kiszúrt vele. A teszthez most már van elegendő pontja, 2020-ra pedig reméli, a versenyzéshez is lesz.