Texas

Podcast: Amerikai dupla, Perez újabb betlije

Austin és Mexikóváros: két F1-es futam, egy értékelő a Formula Podcast stábjától, a helyszínen szerzett tapasztalatokkal: a versenyzők biztonságától a COTA aszfaltján át a legvadabb pletykákig.

Newgarden-siker és Grosjean-baleset Texasban

A kétszeres bajnok győzelmét hozta az IndyCar idei első oválfutama, amely után egy McLaren-pilóta vezeti az összetett tabellát és két ex-F1-es is autót tört.

IndyCar: Newgarden az utolsó métereken nyert

Igazi őrült befutót hozott az IndyCar széria idei második versenye, mely a szezon első oválpályás futama volt. Texasban Josef Newgarden egy hatalmas hajrával, a legvégén előzte meg csapattársát.

Győzött az IndyCarban a McLaren

Patricio O’Ward megnyerte a második texasi futamot és a Zak Brownnal kötött fogadást, amely értelmében F1-es autót tesztelhet. Az első körben tömegbaleset történt, hat autó esett ki.

IndyCar: 1-2-ben a Scottok Texasban

Az új-zélandiak nagy napja volt a szombati: a szinte végig vezető Scott Dixon domináns győzelmet szerzett, a felzárkózó Scott McLaughlin élete első oválversenyén második pozícióban végzett.

Newgarden nyert az óriásit mentő Rossi előtt Texasban

A pole-ból induló Takuma Sato elütötte a szerelőjét, így a babérokat végül Josef Newgarden aratta le az óriási mentést bemutató Alexander Rossi előtt az IndyCar Texas Motor Speedwayen rendezett oválversenyén.

Alonso megkezdte a tesztelést a „varázslatra”

A McLaren egyik része az F1-es Kínai Nagydíjra ment, egy másik azonban ellentétes irányba tartó repülőre ült fel. Fernando Alonso már az Indianapolis 500-ra készül, és a tripla koronánál is többről álmodik.

Dixon hengerelt, a Penske szenvedett Texasban

Fordulatos versenyt hozott az IndyCar szombat esti futama, amelynek végén a négyszeres bajnok ünnepelhetett, s ezzel feljött a széria győzelmi örökranglistájának harmadik pozíciójába.

Az első helyezésért megy Texasba a Ford

A hétvégén az USA-ban folytatódik a Hosszútávú Világbajnokság, és a Ford a texasi Austinban, a Circuit of the Americas (COTA) pályán tovább küzd az első helyezésért. A Ford Chip Ganassi Racing csapat kemény és sikeres harcot vívott Mexikóban, pedig az ottani elnyújtott kanyarok és hosszú egyenesek nem igazán voltak ideálisak a Ford GT számára.

IndyCar: Kiesésdömping és duplázás

A kiesések versenye volt a texasi, ahol 13 áldozatot követelt az oválpálya. Will Power uralma alatt tartotta a körülményeket, a legnagyobb baleset kiváltója pedig a legnagyobb felzárkózó lett.

Alonso teljes szezonban az IndyCarban?

A kétszeres F1-es világbajnok, Fernando Alonso egyáltalán nem zárja ki annak lehetőségét, ha a Formula-1-ben nem kap versenyképes csapatnál szerződést, akkor teljes szezont versenyezne az IndyCarban.