TerepraliOb

Kiélezett küzdelem a Desert Express 300-on

Szombat délben elrajtolt a Desert Express 300 autós prológja, hajszálvékony különbségekkel kialakítva a rajtsorrendet a következő két szakaszra.

Dakaros versenyzőkkel rajtol el a magyar terepraliverseny

Március 22-én a bugaci Desert Express 300 nyitja meg a 2024-es M1 Flotta Magyar Tereprali Bajnokságot. 42 legénységgel és 68 indulóval, külföldi és magyar versenyzőkkel zajlik majd az év első terepraliversenye, mely vadonatúj pályavezetéssel várja az indulókat.

Sártengerben zajlott a szezonzáró tereprali verseny

A 2023-as Raid of the Champions győztese Molnár Balázs és Molnár Gabriella párosa lett, a második helyet Trébitsch Miklós és Nagy Attila szerezte meg, míg harmadikként Miklós Csaba és Horn Albert ért célba.

Minden idők egyik legszorosabb csatáját hozta a Baja Satu Mare

Rendkívül szoros küzdelemben a Mészáros – Szőke páros szerezte meg a győzelmet a harmadik Baja Satu Marén. A motorosok között a szlovákiai Bodor Róbert nyert.

Magyar siker a Riverside Baján

Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Nyílt Magyar Tereprali Bajnokság második futamát, a Riverside Baját.

Összesen 53 induló a Riverside Baján

Még pár nap, és elrajtol a Közép-Európai Zóna Bajnokság (CEZ) és a Nyílt Magyar Tereprali Bajnokság 2022-es szezonnyitó viadala, a Riverside Baja. A végleges nevezési lista alapján – 53 jármű lesz ott a rajtnál – szép számú mezőny vág neki a majd 232 kilométeres versengésnek. Garamvölgyi Zoltán főrendező elmondta, külön öröm a számára, hogy a tavaly, újoncként a Challenge Kupában indult négy versenyző idén már a legjobbak között indul, míg sikerült újabb érdeklődőket megnyerni a sportág számára.

Garamvölgyi Zoltán: Bányákból patakmederbe – minden lesz, ami a tereprali

Valamivel több, mint egy hét múlva – április 1-től 2-ig – rendezik meg Pápoc központtal a 2022-es Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Nyílt Magyar Tereprali Bajnokság viadalát, és utóbbi esetében immár hagyományosan a Riverside Baja lesz az idénynyitó versenye. Idén Kapuvárról indul és szombaton szokás szerint Pápocon zárul a viadal. A Riverside Baja főszervezője, Garamvölgyi Zoltán szerint ezúttal minden szakaszon szinte testközelből tapasztalhatják meg a nézők, mitől is olyan élvezhető sport a tereprali.

Lengyel győzelem a Raid of the Champions viadalon

A side by side kategória mellett az abszolút versenyben is első helyen végzett Tadeusz Bialkowski és Dariusz Baskiewicz Nyirádon.

Jöhet a Dakar-menők, cseh, lengyel és magyar bajnokok csatája

A hétvégén – október 4-től 6-ig – elrajtol a Közép-Európai Zóna Bajnokság és a Nyílt Magyar Tereprali Bajnokság következő futama, a SKUBA Cross-Country. A versenynek idén is Gyula és környéke ad otthont. A majd ötven fős, rendkívül erős nemzetközi mezőny összesen nyolc szakaszt teljesít majd az autós, motoros, quados, kamionos és a side by side kategóriában.

Elmarad a gyulai terepralifutam

A súlyos vízügyi helyzet miatt a rendezésben szerepet vállaló települések javaslatára egy őszi időpontra halasztották a Gyulán megrendezendő Közép-Európai Zóna Bajnokság (CEZ) és a Nyílt Magyar Terep-rallye Bajnokság viadalát.

Hasznos tapasztalatok, sok élmény és 2. hely a HOFEKA Kupán

Ha a remélt eredménnyel nem is, hasznos tapasztalatok garmadájával mindenképpen gyarapodott a Qualisport Racing kamionos formációja a tereprali-ob idei negyedik futamaként megrendezett HOFEKA Kupán. Kovács Miklóst és gárdáját a viadal vasárnapi zárónapján is megtalálta a technika ördöge, így a Scania-trió végül a kamionos kategória 2. helyén fejezte be a Gyulán és térségében tartott megmérettetést.

Fordulatos nap után Porizek áll az élen Gyulán

A hazai tereprali-bajnokság negyedik és a Közép-európai Zónabajnokság kilencedik futamának szombati versenynapja után az autósoknál a cseh Zdenek Porizek áll az élen.