Techeetah

Vergne csak élcsapat hívására térne vissza a Formula-1-be

Három szezont lehúzott a száguldó cirkusz középmezőnyében Jean-Eric Vergne, de a Formula-E kétszeres bajnokaként sem vágyik vissza. Csak topcsapat hívása esetén tenne kivételt és fontolná meg.

Lotterer önként távozik az FE bajnokcsapatától

Három nappal a szezonzáró után nagy formátumú átigazolási hír tartja továbbra is pörgésben a Formula-E-t: André Lotterer merész döntést hozva kiszáll a friss bajnok DS Techeetah-ból, hogy újraegyesüljön a sorozat újoncával.

Vergne azt kérte, csapattársa okozzon safety cart

A New Yorkban a Formula-E első kétszeres bajnokává vált Jean-Eric Verge ünneplését beárnyékolta, hogy a versenybírók lecsaptak rá egy sportszerűtlen rádióüzenet miatt. Felsejlettek a 2008-as Formula-1-es Szingapúri Nagydíj emlékképei.

Lotterer: Undorító volt, amit Bird tett

Hongkongban nemcsak feszült, de egyúttal botrányos véget is ért a Formula-E legutóbbi futama. A hajrában az élről kiejtett André Lotterer dühös, csapata viszont hiába kérte az FIA-t, hogy adjon nagyobb büntetést Sam Birdnek.

Vergne máshogy vezet bajnoki címe óta

Jean-Eric Vergne 2018-ban hosszas várakozás után végre felülhetett a Formula-E trónjára. A francia elmondása szerint a bajnoki cím óta máshogy vezet, mint addig.

Durván átrendeződtek a Formula-E erőviszonyai

A szezonnyitó Ad-Diriyah ePrix számos kérdésre választ adott azt illetően, hogy mennyire sikerült a mezőny csapatainak felkészülniük az új szabályokra. Ismét mélyponton az Audi, remek formában a BMW és a Dragon.

Vergne bajnokként visszatérhet az F1-be

Jean-Eric Vergne remek versenyzéssel megszerezte a Formula-E bajnoki címét, kapósabb is lett a pilótapiacon. Akár az F1-be is visszatérhet hosszú szünet után, talán éppen a Toro Rossóval.

Nagy pilótamozgások jönnek a Formula-E piacán

Köszönhetően télen kezdődő szezonjának, a Formula-E pár hónapnyi lépéselőnyben van más nagy versenysorozatokhoz képest a pilótapiaci mozgolódásokat illetően is. Egyelőre még nagy a káosz, de most megpróbáljuk kifürkészni.

Vergne legyőzte Di Grassit, de az Audi a csapatbajnok

A Formula-E 2017/2018-as szezonjának utolsó futama annak ellenére is számos izgalmat tartogatott, hogy az egyéni bajnok személye már tegnap eldőlt: a fő kérdés az volt, ki nyeri a csapatok értékelését.

Kettős Audi-győzelem és Vergne-bajnoki cím New Yorkban

A tavalyi bajnok Lucas di Grassi nyerte a Formula-E New York-i duplafordulójának első versenyét, de sem ő, sem más nem tudta megakadályozni, hogy új királya legyen a sorozatnak. Őt Jean-Éric Vergne-nek hívják.

Exkluzív: Le Mans csillaga új csúcsokra tör

A világ egyik, ha nem egyenesen a legjobb endurance-versenyzőjével, a háromszoros Le Mans-győztes Andre Lottererrel beszélgettünk Berlinben, aki új sorozatában egyelőre csapattársa árnyékában küzd.

Buemi csalódott, legyőzték a gyári Renault-t

A bajnokságban már egyre előkelőbb helyen tanyázik Sebastien Buemi, ám mégis csalódott, hogy a gyári Renault alakulatot legyőzte a partnercsapat mindkét versenyzője. Az autója nem igazán jól működik.