Tarquini

Itt a vége – Gabriele Tarquini visszavonul

Két forduló maradt hátra a Túraautó-világkupa és egyúttal a veterán olasz versenyző pályafutásából. A 59 esztendős pilóta a WTCR adriai fordulójának sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy befejezi.

Tarquini simán nyert, a Zengő dobogón!

Ezúttal a Hyundai örülhetett, miután az olasz versenyző győzelemre váltotta a rajtelsőségét, a Zengő Motorsport pedig az előző idény után ismét Spanyolországban szerzett dobogót.

Monteiro kihasználta a káoszt, Michelisz 5.

Fordulatos versennyel indult a WTCR-idény a Nordschleifén, ahol a hondás az utolsó egyenesben kapta el Mullert. Michelisz a rajt utáni lökdösődés után mentett nagyot, Tassi is pontot szerzett.

Új festést kapott Michelisz az idei évre

Bemutatta négy 2020-as WTCR-gépének színeit a Hyundai – természetesen online. Michelisz autóján sötétkék helyett a piros lesz hangsúlyos.

Hivatalos: Végre eldőlt, hol versenyez idén Michelisz Norbert

Hosszas várakozás után megtörtént a bejelentés Michelisz Norbert 2020-as szerződéséről. A Hyundai háza táján változás történt: két csapat fogja felkészíteni a négy autót a WTCR-ben.

Tarquini: Ha így marad a BoP, vége a bajnokságnak

A ningbói futamok után ismét fellángolt a vita a Lynk & Co által kapott engedmények miatt: Yvan Muller és Gabriele Tarquini még a hivatalos sajtótájékoztatón is szócsatába keveredett emiatt.

Másodikként zárt Michelisz a 3. futamon

A pole.pozícióból induló Michelisz Norbert végül a dobogó második fokával kellett, megelégedjen, Tassi Attila a 14., Tenke Tamás a 23. helyen végzett a Hungaroring főfutamán.

Tarquinié a Hyundai idei első győzelme

Michelisz márkatársa nyerte a WTCR marokkói hétvégéjének második futamát, amelyen sokáig Catsburgnak állt a zászló, ám a holland egy hibát követően a falban végezte. Norbi is elcsípett pár pontot.

WTCR: Máris hátrányban a Hyundai?

A címvédő Tarquini és Michelisz is úgy vélik, javarészt a BoP miatt nagy hátrányba került a koreai márka. Egyenesbeli sebességkülönbségről beszélnek, az olasz már most úgy érzi, az első futamokon nem lesznek versenyképesek.

WTCR: Tarquini bajnok, Michelisz negyedik a pontversenyben

Muller előtt felcsillant a remény, végül azonban az 56 éves olasz tizedik helyével is címet szerzett. Michelisz Norbert kiesett és dobogóra állt a két vasárnapi futamon, a bajnokságban pedig számos helyet javított.

WTCR: Michelisz jó hátvédet játszott a piros zászlós makaói futamon

A magyar pilóta már a verseny elején előzékenynek bizonyult, így nem tudott csatába szállni a dobogóért - Jean-Karl Vernay negyedik győzelmét aratta a szezonban, kétesélyessé vált a bajnokság.

WTCR: A győztest megbüntették, Michelisz csetepatéban és dobogón

A fordított rajtrácson versenyen Huff győzött Japánban, a hétvége utolsó futamán Ceccon végzett elsőként, de a győzelmet Tarquini örökölte, aki óriási lépést tett a 2018-as bajnoki cím felé.