SzvobodaBence

Szvoboda Bence az Év Motorversenyzője

A Magyar Motorsport Szövetség elnöksége a motokrosszos Szvoboda Bencét választotta az Év Férfi Sportolójának. A 27 éves somogyi motorversenyző idén az MX1-es kategória cseh bajnoka lett, valamint a csapatbajnoki cím mellett begyűjtötte tizedik egyéni titulusát Magyarországon. Első ízben érdemelte ki a motorsport legrangosabb hazai kitüntetését.

Megvan a tizedik! - Szvoboda Bence újra magyar bajnok motokrosszban

Szvoboda Bence a cseh MX1-es bajnoki cím után magyart is megnyerte 2019-ben. A peresztegi székhelyű HTS KTM Team versenyzője ezzel tizedik egyéni titulusának örülhetett, amivel a hazai sportélet legjobbjai közé emelkedett.

Szvoboda Bence történelmet írt!

Első magyar motorosként nyerte meg a cseh nemzetközi felnőtt motokrossz bajnokságot.

Szvoboda szenvedett, aztán nyert a sárban

Az időjárás nem kegyelmezett Kaplicében. Az egész nap szakadó eső kiszámíthatatlanná tette a futamok kimenetelét. Szvoboda Bence előnyéből maradt 55 pont.

Szvoboda és Varga is dobogón

A Kassához közeli Mnisek adott otthont a nyílt szlovák MX-bajnokság negyedik, utolsó előtti versenyének. A dombos, kövekkel teli pálya nagy kihívást jelentett még a legjobb krosszosoknak is, amit a 30 fok feletti kánikula tovább fokozott. Hazánk bajnokcsapata, a peresztegi székhelyű HTS Team két kategóriában, négy versenyzővel vágott neki a viadalnak.

Szvoboda hibátlan volt Petrovicében

Szvoboda Bence (25) dominált a cseh nemzetközi motokrossz bajnokság hétvégi versenyén. Petrovicében átgázolt a mezőnyön, minden edzést és futamot ő nyert. Előnye tetemes a pontvadászatban, 57 pont. 3 verseny van vissza a szezonból.