Super1600

Siker a ralikrossz Európa-bajnokságon: Marton Gergely összetett második

Bár nem sikerült az első győzelemmel zárni a szezont Lettországban – a döntőt pole-pozícióból kezdte meg, aztán közbeszólt a balszerencse –, a Super 1600 magyar szereplője eredményes szezonra tekinthet vissza, amelyet pályafutása legjobb bajnoki helyezésével zárt a kontinensszériában.

Marton Gergely: Győzelemmel vagy dobogóval zárnám az évet

Hétvégén jön a ralikrossz Európa-bajnokság szezonzárója Lettországban: a Super 1600 kategória fiatal magyar élmenője pályafutása legjobb eredményét szerezheti meg, a pontverseny ezüstérmét. A rigai pályát kifejezetten szereti, és előérzete is jó, hogy kiemelkedő eredménnyel zárhatja idényét.

Marton Gergely: Megnyert elődöntő után defekt

Lohéacban, a ralikrosszt értő francia nézősereg előtt folytatódott a Super 1600 Európa-bajnokság második helyezettjének versenyek óta tartó kiváló formája. Marton Gergely egy kvalifikációs futamot és saját elődöntőjét elsőként zárta, a fináléban pedig defektje ellenére az utolsó kanyarokig tartotta a második pozíciót. Végül ötödik lett, ezért keserű szájízzel távozik Bretagne-ból.

Marton Gergely: Három tizedre a győzelemtől Németországban

Idei legjobb eredményét, a második pozíciót érte el a Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnokság 21 éves indulója. Buxtehude nem volt a szíve csücske a fordulót megelőzően, ennek ellenére jó rajtok, versenyképes tempó és egy nyert elődöntő jellemezték hétvégéjét.

Marton Gergely a bajnokság második helyén érkezik legnehezebb pályájára

Lendületben van a ralikrossz Európa-bajnokság magyar élmenője, aki úgy érzi, Höljesben elkapta a fonalat, most csak mennie kell előre. A Super 1600 kategória következő állomása viszont nem a Volland Racing pilótájának kedvence: a Hamburg közeli Estering az a helyszín, amely gyakran megkavarja a pontversenyt.

Marton Gergely: 15. helyről a negyedikig Spában

21. és első helyezése is volt a kvalifikációs futamok során a Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnokság versenyzőjének, aki nagyot mentve Spanyolország után Belgiumban, az esős-száraz hétvégén újra a legjobbak között, a döntőben szerepelt.

Marton Gergely: Spa ikonikus és ismeretlen

Spa-Francorchamps az egyetlen új pálya a ralikrossz Európa-bajnokság versenynaptárában: nem csupán Marton Gergely számára, hanem a teljes mezőnynek. A barcelonai szezonnyitó dobogósának kedvezhet a szituáció.

Második lett Svédországban Szabó Krisztián

Nem először fordult elő, hogy jó napot fogott ki a ralikrossz Európa-bajnoka, és minden összejött, feledtetve a hétvége addigi nehézségeit: Höljesben az elődöntőben és döntőben is pozíciókat javított, így végül a dobogó második fokára állt.

Hazai győzelem Svédországban, két magyar az Eb döntőjében

A címvédő távollétében zajlott a WRX versenye Höljesben, ahol ismét Kristofferssonnak jött ki a lépés. Szabó Krisztián személyében a Super 1600 kategóriában magyar versenyző is dobogóra állt.

Síelőből ralikrossz Európa-bajnok

Európa-bajnoki cím, történelmi magyar siker, az autóversenyzés egyik legjobban fejlődő ágában, a ralikrosszban. Az elmúlt napok motorsporthírei Szabó Krisztiánról szóltak, aki csütörtökön megtartotta bajnoki sajtótájékoztatóját.

Szabó Krisztián: Fél másodpercen múlt a döntőbe jutás

A magyar versenyzővel először fordult elő a Ralikrossz Európa-bajnokságon, hogy nem sikerült túljutnia az elődöntőn. Olyan ellenfeleket kapott, akik erősségük alapján a döntőt is alkothatták volna. A Skoda Fabiával versenyző Krisztián ennek ellenére nem teljesen csalódottan távozott Franciaországból.

Szabó Krisztián már második az Eb-összetettben

Bár a végén a remélt dobogós helyezés ezúttal elmaradt, ám összességében Szabó Krisztián így is több bajnoki pontot szerzett a hétvégi svéd ralikrossz Eb-futamon, mint legutóbbi, németországi pódiumos eredményével, aminek köszönhetően az összesített Európa-bajnoki pontversenyben előrelépett a szenzációs második helyre.