Smith

Nem vár tovább az Aprilia: megvan Iannone helyettese

Bár továbbra is látványosan kiáll doppingeltiltott motorosa mellett a noale-i gyártó, a szezonnyitó közeledtével kénytelenek voltak úgy határozni, hogy az első hétvégéken Bradley Smith indul a helyén.

Di Meglio nyerte a vizes spielbergi futamot

A pole-ból induló francia sikerével ért véget az ötkörös MotoE-futam, amely után a Marc VDS motorosa az összetettben is az élre állt. Simeon és Smith még a dobogón, Gibernau a hatodik helyen.

Tuuli nyerte a megszakított első MotoE-futamot

Izgalmas versenyt hozott a történelmi első verseny, amit Niki Tuuli nyert meg Bradley Smitht és Mike Di Megliót megelőzve. Sete Gibarnau a 9. helyen végzett.

Ryan Smith: Az autóm üzemanyaggal, én pedig zenével töltődöm!

Az OXXO Racing és pilótája, Ryan Smith gőzerővel készül a BTRC mindent eldöntő összecsapására, melynek óriási a tétje: a bajnokság megnyerése.

A KTM is leleplezte 2017-es festését

A Red Bull ausztriai központjában került sor a királykategória mezőnyéhez újonnan csatlakozó gyártó hivatalos csapatbemutatójára, amelyen Pol Espargaro és Bradley Smith rántották le a leplet az RC16-os festéséről.

Egy újonc ugrik be a sérült motoros helyére Silverstone-ban

Bradley Smith a hosszútávú-vb oscherslebeni szezonzárójának edzésén szenvedett térdsérülést, amely miatt kénytelen kihagyni a most hétvégén sorra kerülő hazai futamát. A helyére pedig a Superbike vb-n szereplő Alex Lowes érkezik, aki pont egy hete ülhetett fel először a Tech3 Yamahára.

Teljessé vált a KTM 2017-es felállása

Néhány órával azután, hogy a Yamaha nyilvánosságra hozta, hogy az év végén elválnak útjaik a korábbi Moto2-es világbajnokkal, a KTM bejelentette, hogy leigazolták Pol Espargarót a 2017-es évadra. Ezzel a spanyol követi jelenlegi csapattársát, a már korábban szerződtetett Bradley Smith-t.

Idén már bizonyítaniuk kell a Sauber pilótáinak

A Sauber következetesebb teljesítményt vár utolsóként bemutatott 2016-os autójától, de a csapatfőnök nem mulasztott el nyomást helyezni a két versenyzőre sem, akiknek igazolniuk kell a beléjük vetett hitet.

Mekkora hátrányban van a Sauber?

A svájci alakulat volt az egyetlen, amely az első barcelonai tesztre nem készült el 2016-os autójával. A csapatnál mégis úgy gondolják, megérte az előző évi modellel körözni.

Meglepetés elsőség a félig esős tesztnapon

Szerdán kezdetét vette a MotoGP idei második előszezoni tesztje Phillip Islanden, amelynek első felvonását főként az időjárás határozta meg: a nap során többször is eleredt az eső, így kevés idejük volt a versenyzőknek száraz pályán körözni. Az adódó lehetőséget Danilo Petrucci használta ki a legjobban, aki Maverick Vinales és Bradley Smith előtt végzett a tabella élén.

Ő teheti naggyá a Saubert - de csak 2017-ben

Persze a sikernek sok összetevője van az F1-ben, de a Sauber egy hónapja fontos lépést tett meg e felé Mark Smith technikai igazgatói pozícióba való leigazolásával, de befolyása csak a 2017-es autóra lesz igazán.

Kilábalhat a gödörből a Sauber?

A bizakodás oka, hogy hosszú szünet után ismét kinevezett technikai igazgatót az F1-es csapat. A két versenyző, Nasr és Ericsson egyaránt bízik benne, hogy vele a helyes útra léphetnek.