SilkWayRali

Újra Peugeot-siker a Silk Way Ralin

Újrázott a Cyril Despres – David Castera versenyzőpáros. A 2016-os Selyemút Rali győztesei idén is elsőként értek célba: a verseny második felében végig vezettek, majd Peugeot DKR #100 autójukkal kényelmes, 65 perces előnnyel nyerték az összesen 9599 km hosszú viadalt, amely 4094 km gyorsasági szakaszt foglalt magában.

Itt a vége: a 9. helyen zárja a Qualisport a Silk Way Ralit

Törött hátsó rúgóval, majdnem hibátlanul ért célba a Qualisport Racing kamionos együttese a 2017-es Silk Way Rali 13. szelektív szakaszán. A szervezők a szombatra tervezett utolsó szelektívet törölték, mivel a térséget sújtó esőzés következtében a folyók túlságosan megáradtak. Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László számára a lehető legjobban alakult a végjáték: a Scania Qualisport Torpedóval versenyző trió a kamionos kategóriában a 9. helyen zárja az összecsapást.

Soha nem látott óriásdűnéken a Scania Torpedo

Nehéznek ígérkezett, az is volt, de végül sikerrel teljesítette a 2017-es Silk Way Rali 12. szelektív szakaszát is a Qualisport Racing kamionos különítménye. Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László, a Scania-versenytrió tagjai saját bevallásuk szerint is csak ámultak és bámultak, amikor meglátták, hogy mekkora óriási dűnéken kell áthámozniuk magukat a Torpedóval a Góbi sivatagban…

Újabb lépés a Silk Way Rali célja felé

Újabb lépéssel közelebb került a 2017-es Silk Way Rali céljához a Qualisport Racing kamionos formációja: Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László problémamentesen teljesítette a maratoni megmérettetés 11. szelektív szakaszát, amelyet lerövidítettek a szervezők. A Scania-formáció továbbra is őrzi a 11. helyet a monstrumok kategóriájában.

Afrikás, élvezetes napja volt a Qualisport kamionosainak

Míg az előző nap igazi kínszenvedés volt a Qualisport Racing és a 2017-es Silk Way Rali többi résztvevője számára, addig a viadal tizedik szelektív szakaszát az eddigi legélvezetesebb penzumként értékelte a magyar Scania-trió. Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László most először élvezte igazán a versenyt, köszönhetően annak, hogy Hami és Dunhuang között igazi „afrikás” útvonalat raktak össze a szervezők.

Qualisport: Soha nem volt még durvább!

A java most következik! Így szólt a szervezői intelem a Silk Way Rali vasárnapi pihenőnapja előtt, hétfőn, a megmérettetés 9. szakaszán pedig be is bizonyosodott, hogy miért jósolták ezt az illetékesek. A versenyzők – közöttük a Qualisport Racing kamionos egysége – olyan dűnékkel találta szembe magát a Gób sivatagban, amilyeneket soha nem láttak még.

Kína óriásdűnéin a Scania Torpedo

Alaposan megdolgoztatta a Silk Way Rally nyolcadik versenynapja a Qualisport Racing kamionos trióját: Karamaj és Ürümcsi között a viadal első sivatagos napját bonyolították, amely azonban kellemetlen meglepetést tartogatott nemcsak a Scania-formációnak, hanem a versenyzők túlnyomó többségének is…

Viszlát Kazahsztán, hello Kína!

Nem volt könnyű, de túlvészelte a Qualisport Racing kamionos triója a Silk Way Rally hetedik szelektív szakaszát, amellyel a mezőny elbúcsúzott Kazahsztántól. Az eddigieknél rövidebb, ám velős penzum után határt léptek, a versenyzők az éjszakát már a célországban, Kínában töltik.

Nehezen eresztette a kazah láp a Qualisport kamionosait

A napunk mottója akár az is lehetett volna, hogy a láp nem enged! Így sommázta a 2017-es Silk Way Rali hatodik, a kazahsztáni Szemej és Urdzsar között kanyargó szelektív szakaszát a Qualisport Racing kamionos egységének pilótája, Kovács Miklós. A Scania-trió becsülettel megdolgozott ezúttal is, a monstrumok között a 12. helyen zárták a napot és továbbra is őrzik a 8. helyet a kategória összesítésében.

Silk Way Rali: Már a 7. helyen a Qualisport Racing

Noha az égi áldás a Kazahsztánba is elkísérte a Silk Way Rali mezőnyét, soha rosszabb napja ne legyen a Qualisport Racingnek. A viadal negyedik versenynapját a Kovács, Czeglédi, Ács trió a 10. pozícióban zárta, azonban a kamionos kategória összesítésében így is előreléptek, mégpedig nem is keveset: a folytatásnak az előkelő 7. helyről rugaszkodhatnak neki.

Silk Way Rali: Újabb pozíciót javított a magyar Scania

Nem volt annyira mozgalmas a 2017-es Silk Way Rali harmadik versenynapja a Qualisport Racing számára, mint az előző volt, ám az egység tagjai szerint nem túlzás máris kijelenteni: az együttes fennállásának tíz éve alatt soha nem vettek még részt ennyire embert és gépet próbáló futamon, mint a mostani. Panaszra egyébként semmi oka a Scania-triónak, amely egy helyett javítva már a 10. pozíciót birtokolja a kamionos összesítésben.

Qualisport: Őrült napon remekelt a Scania-trió

Tízéves fennállásának talán legeseménydúsabb versenynapján van túl a Qualisport Racing triója: a 2017-es Silk Way Rally második szakaszán, Csebokszári és Ufa között a Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László Scania-hármas dagonyázott a sárban, mentett bajbajutott ellenfeleket, de még így is kiváló eredménnyel, a kamionos kategória 11. helyén zártak.