SanMarinóiNagydíj

Quartararo az élen pénteken Misanóban

A spielbergi szenvedés után a San Marinó-i GP-n magára találni látszik a Yamaha, hiszen mind a négy versenyzőjük a legjobbak között eddig. A KTM-ek is erősek, ellentétben a Ducatival és a Suzukival.

Rossi cáfolta a visszavonulásáról szóló pletykákat

Az olasz továbbra is „99 százalékos” biztossággal mondja, hogy a Petronas SRT-nél folytatja 2021-ben, de Dovizioso is beszélt a jövőjéről. Mindeközben Vinales zárt az élen az első misanói edzésen.

Marquez a legvégén énekelte ki a sajtot Quartararo szájából

Hiába vezetett szinte a teljes futamon a Petronas Yamaha újonca, a Repsol Honda vb-éllovas spanyolja az utolsó körben megelőzte őt, idei hetedik sikerét aratva. A dobogót Vinales tette teljessé.

Vinales a pole-ban Espargaro előtt, Rossi és Marquez majdnem ütközött

Nem sokon múlt, hogy óriási meglepetésre KTM-es rajtelsőséget lássunk Misanóban, végül azonban a Yamaha spanyolja örülhetett. Quartararo még az első sorban, Rossi és Marquez egymással szúrt ki az utolsó gyorskörben.

Dovizioso kényelmesen nyert, Lorenzo a hajrában bukott

Kis híján megismétlődött a brnói dobogó a San Marinó-i Nagydíjon, s bár a Ducati olasz motorosa magabiztos győzelmet aratott, csapattársa elesett, így végül két hondás állhatott még dobogóra.

Az orvos emlékei Ayrton Senna haláláról

Immár 24 éve, hogy Ayrton Senna az égi versenypályákra költözött - még mai napig is hátborzongató végigolvasni, hogy hogyan élte meg az imolai fekete napot az F1 akkori orvosa, Sid Watkins.

Sennára emlékezve: On-board kör az rFactorban, Imolában, az FW16-tal

A háromszoros világbajnok brazil legenda egy köre az Autodromo Enzo e Dino Ferrarin, az rFactorban, a Williams FW16-os volánja mögött.

MotoGP: Marquez az utolsó körben vette el a győzelmet Petruccitól

A verseny elején Jorge Lorenzo, a spanyol kiesése után pedig sokáig Danilo Petrucci vezetett, ám végül a címvédő örülhetett az elsőségnek, miután a legvégén megelőzte az olaszt. Andrea Dovizioso harmadik lett, így pontegyenlőség alakult ki a vb-tabella élén!

25 futamos naptár esetén visszatérhet Imola

Rengeteg pilóta és rajongó kedvence, az imolai helyszín komoly lépést tett afelé, hogy újra Formula-1-es futamot rendezhessen több, mint egy évtizednyi szünetet követően.

Alonso felidézte legkedvesebb versenyét

A fiatal spanyolnak 9 és fél hengerrel kellett versenyeznie, az utolsó 12 körben pedig Michael Schumacher akarta hibára késztetni. Mindezek ellenére győzött: ezért foglal el különleges helyet Fernando Alonso emlékeiben a 2005-ös imolai futam.

Retro – Kiscsapatok nagy napja

Igazi csillaghullás volt a futam elején, Sennáék riválisai az első körökben kiestek, s miután végül három kiscsapat garázsában is igazi örömünnep volt – egy belga pilótának pedig a szíve majd megszakadt.

Wurz egy kézzel is vezetni tudta a McLarent

A 2005-ös San Marinói Nagydíjról legtöbbünknek Fernando Alonso és Michael Schumacher gigantikus párharca ugrik be. és éppen ezért feledkezünk meg a harmadik helyen végző Alex Wurzról, aki fél kézzel kormányozta dobogóra McLarenjét.