Admin
2017. október 18. szerda

Sajtóközlemény

Hibrid flotta a MOL-Pick Szeged kézilabdabcsapatának

Immáron hatodik éve támogatja a MOL-PICK SZEGED férfi kézilabda csapatát a világ legzöldebb és leginnovatívabb autógyártójának tartott, a társadalmi felelősségvállalás számos területén is aktív Toyota. Az együttműködés meghosszabbítására ünnepélyes keretek között, október 18-án, három nappal a nagy várakozások övezte Szeged-Veszprém rangadó előtt, a Toyota Kovács Autóház szegedi telephelyén került sor, ahol egyúttal átadásra került a csapat rendelkezésére bocsátott 19 környezetbarát hibrid Toyota RAV4 modell is.

Kazár Miklós: Most csak az számít, hogy célba értünk

A meglehetősen hosszúra nyúlt szünet után a Mecsekben folytatódott a 2017-es bajnoki szezon a Pro Racers párosa számára. Kazár Miklós és navigátora, Ferencz Ramón ugyan feldobottan érkezett Pécsre, az elmúlt hétvégi Mecsek Ralira, ám a teljesen megújult Ford Fiesta R5-össel meglehetősen kalandosra sikeredett a debütálásuk. Egy biztos, célba értek – abszolútban a hetedikek lettek – és az itteni tapasztalatokra támaszkodva akarnak tovább építkezni.

Rali csak nőknek

A Nissan Navara Amerikába tart, hogy részt vegyen egy 2000 kilométeres, „szívós és intelligens”, kizárólag nők részvételével zajló ralin...

Supermoto: A tavalyi és tavalyelőtti bajnok visszatért!

Kecskeméti Márk Supermoto magyar bajnok – aki nem csak hazánkban, hanem országhatáron túl is állt már a dobogó tetején, hiszen az osztrák és szlovák mezőnyben is az aktuális szezon legjobbja lett – idén nem tudott az OB-n versenyezni egy sérülés miatt, de a 2018-as szezonra már elkezdte a felkészülést.

Motokrossz: A HTS Team mindent vitt 2017-ben

Három egyéni magyar bajnoki cím után a nagy presztízsű csapatbajnoki titulus is a peresztegi istállóhoz vándorolt. Ötödik csapatelsőségükkel legendás egyesületeket értek utol.

Mecsek Rali: Rangáék nagy hajrája

A Ranga Motorsport mindkét párosa hatalmas hajrát indított vasárnap a Mecsek Ralin. A Ranga Péter, Szőke Tamás kettős két gyorsasági szakaszt megnyert (éppen azt a kettőt, amely a pilóta édesapjáról elnevezett Ranga László úton fejeződött be) és bezsebelt egy második valamint egy harmadik helyet. Ezt látva volt igazán nagy kár a szombat reggeli beállítási problémákért, mert bár a kettős derekasan küzdött, és rengeteget ledolgozott a hátrányából, a dobogóhoz 1.3 másodperc hiányzott…

Vivien fantasztikus emlékekkel zárta a TT Cup szezonját

Dupla pontszerzéssel, egy világmozgalom tagjaként, "legendák" társaságában zárta Keszthelyi Vivien az Audi TT Cup szezonját, amely egyben a sorozat búcsúja is volt, ugyanakkor a 16 éves magyar pilóta számára egy rendkívül eseménydús, szerencsétlenségektől sem mentes idény szép lezárását jelentette.

Michelisz: Az eddigi legjobb autóm!

Hazánk egyik legnépszerűbb sportolója, Michelisz Norbert a Honda Racing Team (WTCC) hivatásos versenyzője és a M1RA magyar csapat vezetője, tulajdonosa átvehette az új, 320 lóerős továbbfejlesztett Honda Civic Type R-jét.

Sikeres debütálás, élvezetes hétvége

Remek eredményekkel zárta élete első hungaroringi hétvégéjét Hangodi Bendegúz, a HQ Racing versenyzője. Beni a Hankook Racer Cup mezőnyében próbálhatta ki magát, ahol a szombati ötödik hely után vasárnap egy hatodik és egy ötödik helyet szerzett.

Óriási kihívások a gumiabroncsoknak

A modern személyautók igazi mérnöki remekműnek számítanak, hiszen a szakemberek mindent alaposan átgondolnak és megterveznek rajtuk, mielőtt sorozatgyártásuk elindulna. Nincs ez másképp a gumiabroncsokkal sem: számtalan követelménynek felel meg a Continental az elsőszerelésű abroncsok minősítése során, különösen az új modellek esetében. „A gyárak konkrét kérésekkel keresnek meg minket és a számukra testre szabottan kifejlesztett gumiabronccsal a jármű csúcsteljesítményre lesz képes“– jegyezte meg Musztrai Ferenc, a Continental Hungaria Kft. marketing vezetője.

Három a magyar igazság és egy a ráadás

Ezt a mondást a Herczig Norbert – Bacigál Igor páros komolyan vette az ORB hétvégi pécsi futamán. A SKODA Rally Team Hungaria versenyzőpárosa ugyanis nem csak a hétvégi futamot nyerte meg, de az itt megszerzett pontszámokkal a Magyar Országos Rallye Bajnokság Abszolút Bajnokai is lettek.

DTM: Látványos BMW-győzelem a szezonzárón

A Német Túraautó Bajnokság 2017-es idénye több mint százötvenezer néző előtt, Marco Wittmann kilencedik sorozatbeli diadalával ért célba vasárnap délután. A bajor prémiumgyártó dupla pole pozícióval és két dobogós helyezéssel zárta a szezon utolsó versenyhétvégéjét.