Rossi

F1-Archív: Raikkönen visszavonul

Montoya a McLarenhez szerződik, Mosley és Ecclestone berág a Ferrarira, Bottas reménykedik, Irvine köszönetet mond, Valentino Rossi válaszút előtt - az elmúlt húsz év F1-es hírei november 17-én.

Rossi az élről bukott, Marquez győzött Sepangban

Hiába vezetett a rajttól kezdve az olasz yamahás, négy körrel a vége előtt elcsúszott, így a mögötte hasonlóan remek tempót diktáló világbajnok örökölte meg az elsőséget. A dobogóra az utolsó körig csatázó Rins és Zarco állhatott még fel.

Marquez bukása ellenére is óriási fölénnyel húzta be 80. rajtelsőségét

Közel másfél órás csúszás után tudták megrendezni a sepangi időmérőt, amelynek végén a hétszeres világbajnok bő fél másodpercet osztott ki a mezőnynek – pedig még egy esést is begyűjtött. Zarco és Rossi még az első sorban.

Marquez a Q1-ből szerzett pole-t Rossi előtt

A repsolos lett az első, aki az időmérő első szakaszából indulva rajtelsőséget tudott szerezni a MotoGP-ben, előnye azonban mindössze 11 ezredmásodperc a „Doktorral” szemben. Dovizioso még az első sorban.

F1-Archív: Alonso először világbajnok

Irvine úgy érzi, övé lehet a vb-cím, tragédia Indianapolisban, Valentino Rossit több helyről is F1-es tesztre hívják, Alonso világbajnok, tombol a kémbotrány, a Lotus célja a vb-cím Raikkönennel. Az elmúlt szűk két évtized F1-es hírei.

Lorenzo szoros csatában zsebelte be a pole-t, Rossi csak a 18.

79 ezreden belül zárt egymáshoz képest az első három helyzett a MotoGP Aragóniai Nagydíjának időmérő edzésén, amelynek végén a Ducati sajátította ki az első két rajtkockát, megelőzve Marquezt. Valentino Rossi karrierje egyik legrosszabb időmérőjét teljesítve csak 18. lett.

Rossi: Lenyűgöz az öcsém teljesítménye

A kilencszeres világbajnok nem véletlenül dicséri Luca Marinit, hiszen a féltestvére az utolsó három Moto2-es vb-futamon is remekelt, mindháromszor dobogóra állhatott. Marini eredménylistájából már csak egy futamgyőzelem hiányzik a középső kategóriában.

Power nyert, Rossi nagyot mentett Gateway-en

Will Power önmaga számára kényelmes végjátékban diadalmaskodott az Illinois államban található gateway-i oválpályán, míg mögötte Alexander Rossi az Indy 500-as sikeréhez hasonlót húzva mentette meg a 2. helyet.

Egyórás csúszás és Lorenzo-pole a kaotikus brit időmérőn

Kettős sikernek örülhetett a Ducati a MotoGP Silverstone-i kvalifikációja után, amely a tervezettnél egy órával később ért véget. Marc Marquez a második, a gyári Yamahák a negyedik sorban az esős-száradó pályán.

Dovizioso öt ezreddel Crutchlow előtt

A Ducati olasz motorosa minimális különbséggel utasította maga mögé a helyiek kedvencét a Brit GP második edzésén. A délelőtti legjobb Maverick Vinales ezúttal harmadik, a vb-éllovas Marc Marquez negyedik lett.

Vinales vezetésével kettős Yamaha-siker az első edzésen

A hangvillások spanyol motorosa érte el a legjobb köridőt péntek délelőtt Silverstone-ban, szűk két tizeddel megelőzve csapattársát, Valentino Rossit és a ducatis Andrea Doviziosót. Marc Marquez egy bukást is bemutatva a tizedik.

IndyCar: Wickenst műteni fogják

Robert Wickens a hétvégén, a Pocono Raceway-en szenvedett horrorisztikus balesetet, miután Hunter-Reay-jel ért össze, majd a biztonsági kerítésnek csapódva esett vissza a pályára.