Varga Ákos
2018. június 18. hétfő

Rossi

Marquez kiakadt az olaszokra

Marc Marquez szerint nagyon furcsa, hogy vannak, akik sokkal jobban megünneplik egy motoros bukását, mint saját kedvencük győzelmét. A spanyol minden mozdulatát kigúnyolták Mugellóban.

Rommá tört biztonsági autó és Hunter-Reay-győzelem az IndyCar vasárnapi versenyén Detroitban

Bizarr közjátékkal indult a 2018-as IndyCar-szezon detroiti duplafordulójának második futama, miután a pace car vendégvezetője elmért egy kanyart és ripityára törte a rá bízott Chevyt. A futamot végül Hunter-Reay nyerte.

A legszűkebb elit tagja lett újabb futamgyőzelmével Scott Dixon

Hetedik éve nem tud futamot nyerni a legkisebb Andretti az IndyCarban - helyette Scott Dixon diadalmaskodott, pályafutása során immár negyvenkettedszer. Ezzel felkúszott az örökranglista harmadik helyére, nem akárkik mellé.

Rossi pályacsúccsal a pole-ban az Olasz Nagydíjon!

A Yamaha 39 éves motorosa minden idők leggyorsabb mugellói körével zsebelte be az Olasz GP rajtelsőségét, megelőzve a ducatis Jorge Lorenzót és saját csapattársát, Maverick Vinalest. Az edzéseken remeklő Andrea Iannone és a vb-éllovas Marc Marquez is a második sorban.

Will Power először, Roger Penske 17. alkalommal nyert Indy 500-at

A 102. indianapolisi 500 mérföldes versenyen sokáig úgy nézhetett ki, hogy valamelyik nagy név, mondjuk a Team Penske versenyzői, vagy éppen a pole-ból induló Ed Carpenter nyerhet. Végül bejött a papírforma.

Rossi: 2018-ban Marquez a leggyorsabb

A veterán, kilencszeres világbajnok, Valentino Rossi elismerte, hogy idén Marc Marquez jó eséllyel verhetetlen, az idei mezőnyben ő a leggyorsabb és szinte borítékolható újabb bajnoki címe.

F1-Archív: Alonso és Massa egymásnak feszül

A 2007-es Spanyol GP-n komoly csatát vívott a két későbbi csapattárs, de ugyancsak május 13-án ütközött Schumacher és Senna, sérült meg egy focimeccsen Coulthard és szakított menedzserével Hülkenberg.

Marquez pályacsúccsal az élen, Vinales és Dovizioso Q1-es

Marc Marquez hatalmas körrel végzett az élen a MotoGP harmadik jerezi szabadedzésén, míg nagy ellenfele, Andrea Dovizioso kikerült a legjobb tíz közül. Az olasznak így Maverick Vinalesszel egyetemben a Q1-ben is részt kell majd vennie a hamarosan kezdődő időmérő edzésen.

IndyCar: Rossi a háromból harmadik győztes

Will Power támadásait az utolsó kilenc körben kivédekezve Alexander Rossi megnyerte a Long Beach-i futamot. Egyedüliként eddigi minden fordulóban dobogóra állt, ezzel a bajnokságot is vezeti.

Rossi: Marquez tönkreteszi a sportunkat

„Ez már nem agresszív, hanem piszkos versenyzés”, „félek ellene harcolni”, „a versenyirányításnak tennie kell valamit” – csak néhány az olasz motoros kemény kijelentései közül az Argentin Nagydíj után.

Marquez a leggyorsabb, Dovizioso az utolsó helyen

A címvédő spanyol érte el a legjobb köridőt a MotoGP termasi hétvégéjének péntek délutáni edzésén, komoly előnyt kiépítve Cal Crutchlow-val és a meglepetésember Tito Rabattal szemben. A Yamahák a top10 második felében, a Ducatik a mezőny végén.

Pedrosa vezetésével két Honda nyitott az élen

Már az első edzés vége is komoly tűzijátékot hozott a MotoGP Argentin Nagydíján, amelynek végén a Repsol Honda spanyolja örülhetett az elsőségnek. Cal Crutchlow lett a második, Andrea Iannone a harmadik, a Yamahák és a Ducatik közül is egy szatellit versenyző volt a legjobb.