2024. április 18. csütörtök

Riga

Ekström újra, az elektromos Citroen elsőre

A szezon harmadik dupla fordulóján, Rigában, ahol már közönség előtt zajlott a verseny, folytatódott a korábbiakban látott minta: Johan Kristoffersson legyőzhetetlen szombaton, vasárnap viszont valaki mindig fogást talál rajta. Idén másodszor Mattias Ekströmnek sikerült a bravúr. Eközben Szabó Krisztián megint elődöntőig jutott annak ellenére, hogy autója kigyulladt, Kárai döntős volt az Eb-n, a Projekt E-ben pedig debütálásán győzött az elektromos Citroen.

Siker a ralikrossz Európa-bajnokságon: Marton Gergely összetett második

Bár nem sikerült az első győzelemmel zárni a szezont Lettországban – a döntőt pole-pozícióból kezdte meg, aztán közbeszólt a balszerencse –, a Super 1600 magyar szereplője eredményes szezonra tekinthet vissza, amelyet pályafutása legjobb bajnoki helyezésével zárt a kontinensszériában.

Marton Gergely: Győzelemmel vagy dobogóval zárnám az évet

Hétvégén jön a ralikrossz Európa-bajnokság szezonzárója Lettországban: a Super 1600 kategória fiatal magyar élmenője pályafutása legjobb eredményét szerezheti meg, a pontverseny ezüstérmét. A rigai pályát kifejezetten szereti, és előérzete is jó, hogy kiemelkedő eredménnyel zárhatja idényét.

Szabó Krisztián két futamot megnyert, de a döntőben hibázott

Győzelem a Q3-ban és az elődöntőben: Szabó Krisztián magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Rigában vasárnap, a döntőben azonban ő húzta a rövidebbet egy ralikrosszos akció folyamán, ezért a végeredményben csak 6. helyen rangsorolták az Euro RX szezonzáróján.

Szombaton nem jött ki a lépés Szabó Krisztiánnak

Nem tükrözik tempóját az EKS pilótájának eddigi eredményei Rigában: az Euro RX első kvalifikációján a rajt miatt veszített, a másodikon technikai problémája volt. A köztes eredménylista ötödik helyéről viszont még akármi elérhető.

Szabó Krisztián eggyel előrébb végezne a döntőben

Második versenyére készül az Euro RX-ben a kétszeres ralikrossz Európa-bajnok. Érzése szerint több szempontból könnyebb hétvégéje lesz a loheacinál Rigában, ahol tesztelte az EKS autóját. Ennek megfelelően a debütáló hétvégén szerzett második helyen is javítana.

Szabó Krisztián: Dobogós tesztverseny

Lettországi kirándulása harmadik helyezéssel végződött Szabó Krisztián számára: a kétszeres Európa-bajnok Supercarjával gyakorolni ment a helyi bajnokság fordulójára, de trófeával távozott, Rigában végig az élmezőnyben szerepelt.

Szabó Krisztián: Újabb győzelem az Európa-bajnokságon

A második rajtkocka az elődöntőben és döntőben is győzelmet hozott a Volland Racing versenyzőjének, aki így 12 pont előnnyel készülhet a Super 1600-as FIA Európa-bajnokság szezonzárójára.

Szabó Krisztiánnak a felhőszakadással is meg kellett küzdenie

Trükkös első napja volt a ralikrossz Európa-bajnokság mezőnyének Rigában: amint Szabó Krisztián csoportja pályára lépett a Q2-ben, leszakadt az ég, a harmadik kvalifikációt azonban megnyerte, így az összesítésben is jó helyről várja a folytatást.

Exkluzív: A leggyorsabb motokrosszos lánnyal beszélgettünk

A háromszoros világbajnok Kiara Fontanesi, a világ első számú női motokrosszosa is ellátogatott Rigába, a Nemzetek Motokrosszára. Az esemény egyik sztárvendégével a Formula.hu egy rigai étteremben találkozott.