Repülő

Air Race: Lausitzban újra Matt Hall állhatott a dobogó tetejére

Az ausztrál Matt Hall lélegzetelállító döntős teljesítményével hazai győzelemtől fosztotta meg a ranglista élén álló Matthias Dolderert vasárnap este az EuroSpeedway-en. A küzdelem a világbajnoki címért rendkívül szoros, így a Red Bull Air Race utolsó két futama igazán izgalmasnak ígérkezik.

Végső visszaszámlálás: A levegő fenegyerekei újra Budapesten

A Lánchíd alatt repülnek rá a pályára, hogy azután szédítő sebességgel kerülgessék a felfújható kapukat. A Red Bull Air Race mezőnye a hét végén visszatér Budapestre, hogy a sorozat idei negyedik futamán, július 16-17-én lélegzetelállító manővereivel kápráztassa el a közönséget a belváros szívében.

Sporttörténeti győzelem a Red Bull Air Race csibai futamán

Új fejezetet nyitott Japán sporttörténetében Joshide Muroja, miután vasárnap megszerezte első futamgyőzelmét a Red Bull Air Race világbajnokság csibai futamán. A fordulatokban gazdag versenyen második helyen a cseh Martin Sonka végzett, míg a bronzérmet az amerikai Kirby Chambliss szerezte meg.

M1-M7: Mintha rossz kódot írnál be a GTA-ban

Az M1-M7 közös kivezető szakaszán landolt hétfőn dél körül egy magyar felségjelzésű kisrepülő, mely feltehetőleg a budaörsi reptérre akart eljutni. Személyi sérülés szerencsére nem történt.

Német győzelem a Red Bull Air Race spielbergi futamán

A technikai kihívásokkal teli pálya mellett a jeges széllel és a havas esővel is meg kellett küzdenie a Red Bull Air Race pilótáinak a hétvégi spielbergi futamon. A világbajnokság második fordulóját bravúros repüléssel a német Matthias Dolderer nyerte, második helyre szorítva ezzel a helyi pilótát, Hannes Archot. Harmadik helyen a 2014-es világbajnok, Nigel Lamb végzett.

Új versenyformátummal erősít a Red Bull Air Race

Vadonatúj versenyformátummal nyitja a 2016-os idényt a Red Bull Air Race. A változtatásoknak köszönhetően a világbajnokság idén még izgalmasabb futamokat és nehezebben megjósolható eredményeket ígér.

Új cseh és szlovén pilóták a Red Bull Air Race mezőnyében

A műrepülő legenda Besenyei Péter és a 2015-ös világbajnok Paul Bonhomme helyét két tehetséges fiatal pilóta veszi át a 2016-os Red Bull Air Race világbajnokságon: a Master Class két új indulója a cseh Petr Kopfstein és a szlovén Peter Podlunsek lesznek.

Női pilóta a Red Bull Air Race mezőnyében

Történelmet ír Mélanie Astles: ő a Red Bull Air Race Challenger Cup első női pilótája. A francia műrepülő-bajnok idén csatlakozik a mezőnyhöz. Két másik érdekes újoncot is avat a bajnokság, a brit Ben Murphy-t és az amerikai Kevin Colemant.

Légikatasztrófák – kicsiben

Mint azt megszokhattátok, SimTech rovatunkban néha a szimulátorok világától kissé elkalandozva különböző technológiai érdekességeket mutatunk be – mint például a földhöz csapódó RC-repülőket.

Spielbergbe érkezik a Red Bull Air Race mezőnye

Ausztriába, Spielbergbe érkezik a hétvégén a Red Bull Air Race mezőnye: a világ leggyorsabb motorsportjának pilótái a Forma-1-es pálya felett szállnak versenybe a századmásodpercekért. A világbajnokságban Bonhomme stabilan vezet, ám a helyi hős, Hannes Arch mindent megtesz majd, hogy megállítsa a brit diadalmenetét.

Besenyei Péter a hatodik helyen végzett Ascotban

Negyvenezer néző ünnepelte Paul Bonhomme győzelmét az ascoti lóversenypályán: a brit világbajnok Matt Hallt és Joshihide Muroját utasította maga mögé a Red Bull Air Race angliai futamán. A budapesti győztes Hannes Arch repülőgépe el sem indult, Besenyei Péter pedig a hatodik helyen végzett.

Air Race: Besenyei idei legjobbja

Az igazán nagy bravúr, a döntőbe jutás nem sikerült Besenyei Péter számára a budapesti Red Bull Air Race-fordulón, de így sincs ok az elégedetlenségre, hiszen új gépével idei legjobbját érte el.