Ralikrossz

Tim Gábor ralikrosszal készül Monzára

Tim Gábor hétszeres bajnok vanyarci autóversenyző 2023-ban arra készült, hogy teljes szezont teljesít a Clio Cup Europe bajnokságban, mely 9 fordulót jelent Európa legjobb versenypályáin.

WRX: Kristoffersson továbbra is verhetetlen

A Ralikrossz-világbajnokság Rigában rendezett dupla futamának második napján is megállíthatatlannak bizonyult Johan Kristoffersson. Kárai Tamás az EURO RX1 értékelésben a hatodik helyen végzett.

Ez történt a WRX elektromos érájának első versenyén

Sovány, nyolcfős mezőnnyel és új formátummal indult az RX1e szabályrendszer Norvégiában – végül a világbajnokság rekordtartója, Johan Kristoffersson jegyezte az első győzelmet.

Kárait megbüntették, Benyó győzött a RabócsiRingen

Szombaton egész napos esőben, vasárnap napsütésben zajlott a hazai szezon harmadik fordulója Máriapócson. A SuperCarsban Kárai Tamás futott be az első helyen, de elvették tőle a győzelmet.

Répási Róbert kategóriát váltott az Eb részvételért

A szurkolók mellett a versenyzőknek is nagyot dobbant a szíve, amikor kiderült, hogy 2022 május 21-22-én újra lesz Rallycross Eb futam Nyirádon. Répási Róbert a hír hallatán azon kezdett el dolgozni, hogy a pályán élhesse át az élményt. A népszerű rallycross pilóta ennek érdekében feljebb lépett a Super-1600-as géposztályba, így sikerrel nevezett az Eb EURO RX3 mezőnyébe.

35 éve a világ legjobb pályái között

2022. május 21-22-én újra ralikrossz Európa-bajnoki futamot láthatunk Nyirádon - azon a versenypályán, amelyről az elmúlt 35 évben versenyzők és nézők egyaránt úgy nyilatkoztak, hogy a világ legjobb ralikrossz pályái közt a helye.

Innovatív megoldás lelkesítette a nézőket és a versenyzőket a Legendák Tornáján

A Húsvét Hétfőn megrendezett, hagyományteremtőnek számító versenyen a magyar motorsportok — köztük a rali, ralikrossz, drift és különböző pályaversenyek — 18 elismert alakja vette birtokba a pályát és mérte össze tudását, gokarttal, drift- és rallyautóval, a rally-Eb-ről is jól ismert RabócsiRingen.

Egy svájci orosz győzött a magyar bajnokságban Kakucson

Az orosz-svájci vendégszereplő megnyerte a SuperCars kategóriát, de a maximális pontot Benyó Máté szerezte, Kárai Tamást megelőzve. Elfelejtett jokerkör és egy nagy baleset is volt a döntők napján.

Franciaországban folytathatja remek sorozatát Szabó Krisztián

A FIA WRX Rallikrossz-világbajnokság egy hét pihenő után Franciaországban folytatódik, ahol a pontverseny harmadik helyén álló Szabó Krisztián szeretne a dobogóra felállni.

Harsányi: Trófea a cseh CEZ-en

Az országos bajnokság szünete még tart, ám a hazai kilencszeres bajnok, Harsányi Zoltán már újra versenyzett: ismét egy zónafordulón vett részt, ezúttal egyik kedvenc pályáján, Sedlčanyban augusztus 7-8-án. Csehországból a harmadik helyezéssel távozott.

Harsányi: Döntős szereplés lett a tesztverseny vége

A magyar bajnokság közel háromhónapos szünetét kihasználva Harsányi Zoltán Greinbachba ment, hogy csillapítsa versenyzési lázát, és persze tesztelje a Mitsubishi Evo X-et. A Közép-Európai Zóna június 13-i futamán negyedik helyen végzett a döntőben, ami évének eddigi legjobb eredménye, ráadásul ez volt az első problémamentes verseny.

Magyar bravúrok Ausztriában és Portugáliában

Hosszú szünet van a magyar ralikrosszbajnokságban, ezért a hazai versenyzők külföldre mentek. A fő állomás Greinbach volt, ahol dupla fordulót tartottak: szombaton az osztrák és szlovák bajnokság, vasárnap a CEZ versenyét. Magyar győzelmek és dobogók születtek a hétvégén.