Penske

„Jelenleg nincs más terv” – Vettel a Porsche-tesztről

Jövő héten a visszavonult négyszeres F1-es világbajnok a német márka hypercarját fogja tesztelni a Le Mans-i felkészülés jegyében: izgatott, de…

Chicagói F1, daytonai 24 órás – vasárnapi hírek

Felbukkant az első markáns jel, amely az USA-ban tartandó negyedik nagydíjra utal, Horner több Red Bull-klónra számít 2024-ben, a hétvége két rangos versenye véget ért január 28-án.

Hajsza az utolsó percig: A Porsche Penske nyerte a daytonai 24 órást

A 24. órában dőlt csak el a győzelem sorsa Floridában: Cameron, Campbell, Newgarden és Nasr egysége nyert, Jenson Button dobogón végzett debütálásán az Acurával.

Bombaerős mezőny a 107. Indy 500-on

Az előző 10 Indy 500 győzteséből csak egy, az előző 11 év bajnokaiból pedig egy sem hiányzik a mezőnyből – összesen 13 győzelem, 14 bajnoki cím és 11 Daytona-siker az autókban.

Összeáll a DS és a Penske a Formula-E-ben

A Techeetah helyett immár a Penskével indul együtt az elektromos formulaautós vb-n a DS, méghozzá két bajnok pilótával, a kétszeres győztes Jean-Eric Vergne-nyel és a címvédő Stoffel Vandoorne-nal.

Rekordszámú résztvevő a WEC-ben 2022-ben

A Hosszútávú Világbajnokság nevezési listáján 39 autó található, amely a tíz éve létrejött bajnokság történetében csúcs. A mezőnybe érkezik a Peugeot, a Penske és a Prema, valamint Kubica, Nasr és Gutierrez.

Penske Goodwoodban: A Kapitány visszatér

Az idei goodwoodi Sebességfesztivál „A motorsport sokoldalú virtuózai” mottóját mintha jól szabott öltönyként öntötték volna egy bizonyos Roger Penske nevű úriemberre.

Newgarden magabiztos győzelmet aratott

A függetlenség napján került sor az idei 10. futamra Mid-Ohióban, ahol a rajt utáni baleseteket leszámítva viszonylag sima versenyt futott a mezőny, Newgarden pedig megszerezte idei első sikerét.

Továbbra is szívesen látná Indianapolis az F1-et

Már tavaly, rögtön a pálya megvétele után is úgy fogalmazott az Indianapolis Motor Speedway tulajdonosa, Roger Penske, hogy visszavinné az F1-et a legendás helyszínre, erről a tervéről pedig továbbra sem tett le.

Visszatérhet az F1 Indianapolisba

A tavaly év végén az Indianapolis Motor Speedwayt, majd az IndyCart is felvásárló Roger Penske amerikai sajtóértesülések szerint szeretné, ha a Formula-1 visszatérne a legendás aszfaltcsíkra.

Hivatalos: Penske lett Indy új tulajdonosa

Hétfőn véglegesen bekövetkezett, amit már novemberben tudni lehetett, a Roger Penske vezette vállalat megvásárolta a legendás indianapolisi pályakomplexumot. Többszáz milliós értékkel bír.