Admin
2018. október 21. vasárnap

PaulRicard

Prost szomorú a francia belháború miatt

A Francia Nagydíjon szereplő három hazai versenyzőből kettő már az első métereken leírta magát és kiesett, és a harmadik, Romain Grosjean sem futott jó versenyt. A Professzor, Alain Prost szomorú.

Vandoorne szerint unalmas volt a francia futam

Stoffel Vandoorne-nak nem volt gyakorlatilag semmilyen esélye arra, hogy a McLarent pontszerző helyen hozza be Franciaországban, nem is értékelt túl derűsen a leintés után.

Alonso: A csapat túl izgatott volt a rádióban

Újabb emlékezetes üzenetváltás zajlott le a spanyol pilóta és a főmérnöke között az F1-es Francia Nagydíjon. A kétszeres világbajnok reméli, a mostani borzalmas hétvége csak egyszeri kisiklás volt.

Sainz: „Megérdemeltük volna a hatodik helyet”

A Francia Nagydíj egyik legkellemesebb meglepetése Carlos Sainz teljesítménye volt, aki idei egyik legjobb eredményét érhette volna el, ha befut hatodikként. A technika alatta végül máshogy gondolta.

Laudáék keveslik Vettel büntetését

A Mercedes csapatelnöke szerint a német „óriási” hibát követett el a startnál, amellyel tönkretette a saját és Valtteri Bottas versenyét is. A hetedikként befutó finn higgadtan értékelte az incidenst.

Vettel elismerte: az ő hibája volt a baleset

Túl jól kapta el a rajtot, így nem tudott hova menni az 1-es kanyarban, ezért ütközött Valtteri Bottasszal a német, aki úgy érzi, az incidens nélkül fel tudták volna venni a versenyt a Mercedesszel.

Hamilton nyert, Vettel ütközött a rajtnál

A pole-ból induló brit kényelmes rajt-cél győzelmet aratott az F1-es Francia Nagydíjon, s ezzel újra átvette a vb-vezetést a start után balesetező némettől. Verstappen és Raikkönen még a dobogón.

Így telt a 2018-as Francia Nagydíj

Tíz év után az először rendeznek Francia Nagydíjat a Formula-1-ben, 28 év után tért vissza a versenynaptárba a Paul Ricard pálya. Kövessétek nyomon szöveges-élő közvetítésünkkel, ki nyeri a visszatérő versenyt!

F2: Futamot nyert az elfelejtett McLaren-tehetség

Lando Norris feltűnése óta kevesen foglalkoznak Nyck de Vriesszel, aki a francia sprintversenyen a 4. rajtpozícióból szerzett győzelmet. Norris 11 helyet javított, miközben riválisai nulláztak.

Francia Nagydíj – A rajtrács

Két Mercedes a sor elején, a hazaiak középen, a megbüntetett Toro Rosso-Honda leghátul – így fest a tíz év elteltével újra megrendezett Francia Nagydíj rajtsorrendje.

Grosjean nem érti kipörgésének okát

Romain Grosjean idő nélkül maradt az időmérő utolsó szakaszában, mivel a négyes kanyarban a szalagkorlátnak csapódott. A francia pilóta egyszerűen nem tudja, mi történt autójával.

Magnussen: Kimi totálisan elb*szta a körömet

A Haas dán versenyzője alaposan kifakadt a Ferrari pilótájára az F1-es Francia Nagydíjának kvalifikációját követően – az FIA is vizsgálta a történteket, de végül nem büntették a 2007-es világbajnokot.