Panis

F1-Archív: Már nincs kómában Schumacher

Az utolsó konkrét hír a hétszeres világbajnok állapotáról, a Michelin visszatérhet, Alonso a Ferrari feltámadását ígéri, Briatore elvette 30 évvel fiatalabb menyasszonyát, Damon Hill visszavonul: ezekről olvashattunk június 16-án.

Győzelemmel növelte előnyét Michelisz

Tovább folytatódott Michelisz Norbert menetelése a sepangi szezonzárón, előnye már 27 pont. Az esős első futamon Guerrieri negyedik, Muller a hatodik helyre kapaszkodott fel gyengébb rajthelyéről.

A kiváló versenyző nem mindig jó csapatfőnök

Attól, hogy valaki pilótaként kiemelkedően jó volt a Formula-1-ben, egyáltalán nincs arra garancia, hogy később csapatfőnökként is megállja a helyét. Alain Prost ezt a sorsot élte meg 1997-től 2001-ig.

Esőben a 14. rajthely nyerő lehet

Egyszer fenn, egyszer lenn. Lewis Hamiltont mindenki sajnálta a szombati technikai hiba után, végül mégis nyert a 14. rajthelyről. Ezt a bravúrt korábban már többen is megcsinálták előtte.

Lehet visszaút egy súlyos sérülés után is

Az utóbbi évtizedekben több versenyző is súlyosan megsérült a Formula-1-ben. Egy részüknek sikerült még a csúcsra is felkapaszkodnia utána, mások azonban elhalványodtak.

Akik csak egyszer nyertek F1-es futamot

Egy győzelem a Formula-1-ben, és nem több. Valakit a szerencsés körülmények tettek nyertessé, valaki pedig a remek teljesítményének köszönheti ezt. Most néhány egyszeres futamgyőztesről ejtünk szót.

Prost óta nagy a csend Franciaországban

Alain Prost négyszeres világbajnokként vonult vissza, ám 24 év után sem találták meg az utódját Franciaországban. Ráadásul huszonegy éve futamgyőzelmet sem ünnepelhettek. Ki törheti ezt meg?

Retro – A legőrültebb Monacói Nagydíj nyertese

Egyetlen futamgyőzelméről – azon a monte-carlói versenyen, amelyen csak hárman értek célba – ismeri mindenki Olivier Panist. A ma születésnapos francia három nagy F1-es eredményét idézzük fel.

Tudnád, kik az egyszeri győztesek?

Általában a többség fejből vágja az első 3-4-et a legtöbb futamgyőzelmet szerzők listáján. De tudjuk-e kívülről azon pilótákat, akik az elmúlt 30 évben csak egyszer értek a dobogó tetejére? Nincsenek sokan, de többen közülük kirobbanó tehetségként kezdték.

A legváratlanabb dobogós helyek I.

Számos alkalommal fordult elő a Formula-1 történetében, hogy egy gyengébb autóval futamot nyertek. Voltak egészen elképzelhetetlen dobogós helyek is az elmúlt 40 évben. Gyűjtésünk első részét olvashatjátok.

Montreali nagy balesetek, I. rész

Montreal kíméletlen pálya, ami a baleseteket illeti. Sorozatunk első epizódjában a ’90-es évek nagyobb kanadai ütközéseit élhetjük újra. Schumacher, Hill, Villeneuve, Alesi, Panis, mind pórul jártak már itt.

Három pilóta, akik életük egyetlen kiugró eredményét Monacóban érték el

Monaco különleges pálya, kevésbé kerülnek előtérbe a lóerő-különbségek, a vezetői tudás annál inkább. Így is előfordul időnként, főleg vizes körülmények között, hogy egy-egy kifutott eredmény kevésbé ismert pilótáknak is kijut. Beltoise, Panis, Trulli itt aratták egyetlen győzelmüket.