Admin
2017. június 28. szerda

Nemzetközi

GT Open: Éllovasként érkezik a Hungaroringre a Lexus

A világ vezető hibrid prémium márkája, a Lexus a versenypályán is megállja a helyét: az Emil Frey Lexus Racing csapat pilótái vezetik a Nemzetközi GT Open Bajnokságot. A Costa Balboa / Frommenwiler páros négy ponttal vezet az egyéni tabellán, miközben a versenyistálló a harmadik helyen áll a csapatok versenyében, így vágnak neki a két hét múlva Magyarországon, a Hungaroringen megrendezésre kerülő következő futamoknak.

Rajtra kész a Hungaroring: Jön a magyar DTM hétvége

2017. június 16-án Magyarországra érkezik a Német Túraautó Bajnokság (DTM) mezőnye, hogy a mogyoródi aszfaltcsík lelátóit három napra ismét a motorsport fantasztikus hangulata járja át.

Horváth Lajos emberfelettit ment az Albán Ralin

Szép volt, jó volt, folytatása következik. Nagyjából így lehetne összegezni Horváth Lajos szemszögéből az Albán Ralit. Természetesen ennél azért jóval több történt, álljon itt mindez csokorba szedve!

Kallio két versenyen is rajthoz áll

A KTM nemrég bejelentette, hogy a nyári szünet előtt és után is indít egy harmadik motort egy-egy futamon a MotoGP-ben, amelynek nyergében az osztrákok tesztpilótáját láthatjuk majd.

Laller küzdelmes napjai az Albán Ralin!

Robog az Albán Rali, vele együtt pedig Horváth Lajos is teszi a dolgát. A három napja zajló terepviadalon szinte már mindennel találkozott a jövő évi Dakarra készülő pilóta. Az elmúlt napok összegzése következik!

Megállíthatatlan a Lexus versenygépe?

A Nemzetközi GT Open bajnokság múlt hétvégi, Spa-Francochampsban rendezett belgiumi futamán az Emil Frey Lexus Racing és a szintén Lexus RC F GT3-mal versenyző Farnbacher Racing csapata is megszerezte második győzelmét a szezonban, előbbi szombaton, utóbbi vasárnap állhatott fel a dobogó legfelső fokára, így autógyártóként a Lexus immár négy futamgyőzelemmel dicsekedhet a 2017-es Nemzetközi GT Open szezonban.

Györfi Alen duplázott Poznanban!

Bombaformában kezdte a 2017-es szezont Györfi Alen új kategóriájában, a Supersport 600-ban. A 220 Volt H-Moto Team korábbi Európa-bajnoka ugyanis azt követően, hogy a német nemzeti bajnokság, az IDM nürburgringi szezonnyitóján dobogóra állhatott, megnyerte mindkét futamot az elmúlt hétvégén az Alpok-Adria sorozat 2017-es első, poznani versenyhétvégéjén.

Ezpeleta nem engedné máshol versenyezni a MotoGP-seket

A MotoGP első számú embere, Carmelo Ezpeleta meglepődött azon, hogy a Forma-1 jelenlegi vezetői elengedték Fernando Alonsót az Indy 500-ra. Elmondása szerint a motorosok szezon közben nem tudnának ilyen könnyen átnyergelni egy másik szériába.

Kiss Norbi Misanóban is dobogóra állna

A 2017-es kamion Európa-bajnokság ezen a hétvégén olasz földön, az egyik legkomolyabb MotoGP-s szentélyben, a Misano World Circuit Marco Simoncellin folytatódik, Rimini mellett, az Adriai-tengertől pár kilométerre.

Győrfi Alen dobogóra állna Poznanban

A német nemzeti bajnokság, az IDM szezonnyitóján remekül mutatkozott be a Supersport kategóriában Györfi Alen. A csapat korábbi Európa-bajnoka ugyanis dobogóra állhatott a Nürburgringen, így ragyogóan kezdte idei szereplését. Hasonló folytatásban bízik Alen, ugyanis a hétvégén tesztjelleggel rajthoz áll az Alpok-Adria sorozat 2017-es első versenyén, és ha már ott lesz Poznanban, akkor mindenképpen szeretne maradandót alkotni.

H-Moto Team: Újabb pontszerzés a cél!

A 220 Volt H-Moto Team két ifjú motorosa, Kakuszi Ádám és Somosi Alexander a hétvégén folytatja szereplését az egyik legerősebb nemzetközi utánpótlás sorozatban, a német ADAC Junior Cup-ban.

IDM: Dobogón nyitott a magyar Európa-bajnok

A hétvégén a német nemzeti bajnokság, az IDM szezonnyitóját rendezték a Nürburgringen: a 220 Volt H-Moto Team korábbi Európa-bajnoka, Györfi Alen pályafutása első Supersport futamán azonnal a dobogóra tudott állni, amivel nagyon fontos pontokhoz jutott az összetettben.