2024. április 23. kedd

LongBeach

Retro – Az F1 egyik legzűrzavarosabb rajtja

Az 1979-es Long Beach-i futam rajtprocedúrája már önmagában is különleges lett volna, ám Gilles Villeneuve hibája és néhány műszaki probléma igazi kavarodást okozott.

Éld át újra a Long Beach ePrix-t

Egy újabb remek futamon van túl a Formula-E: Long Beach-en Nelson Piquet nyert Jean-Eric Vergne előtt. Az izgalmas verseny legfontosabb pillanatait megtalálod az alábbi ötperces összefoglalóban.

Long Beach: Piquet hat ePrix-n a 6. győztes

Harmincöt évvel azt követően, hogy édesapja első F1-es győzelmét aratta Long Beach-en, Nelson Piquet Jr ugyanott szerezte első Formula-E sikerét. Vergne második lett, di Grassi újra a bajnokság élén.

Long Beach: Buemi a pole-ban, Vergne 6. lett

Az e.dams volt F1-es svájci pilótája kezdheti az élről a magyar idő szerint vasárnap hajnali Long Beach ePrix-t, míg az eddig két pole-t szerző JEV ezúttal hatodik lett. Az éllovas Prost a 3. helyen.

Retro – Amikor minden második autó összetört

Lauda először nyert visszatérése óta miután de Cesaris maga egyetlen, s az Alfa Romeo utolsó pole-ját szerezte – s mindemellett a mezőny fele összezúzta az autóját, sok dolga volt a szerelőknek!

E-lőzetes: Közvetítés, időpontok, résztvevők

A Formula-E hatodik hétvégéjét az egykori F1-es pályán, Long Beach-en rendezik – összeszedtünk mindent, amit tudni kell: mikor és hol láthatjuk a versenyt, kik lesznek ott, hogy áll a bajnokság...

Retro – A forrófejű Gilles Villeneuve eldobja

Ezen a napon rendezték az 1978-as F1-es US GP West világbajnoki futamot, melynek a kaliforniai Long Beach utcai versenypályája adott otthont. Elképesztő izgalmaknak tapsolhatott a 75 ezer néző.

Retro – Kettős győzelem a 22-23. rajthelyről

Egy máig rekordot jelentő hőstettel búcsúzott Long Beach az F1-től 1983-ban, ezen a napon: John Watson és Niki Lauda a 22-23. helyről indulva arattak kettős győzelmet a McLaren számára Kaliforniában.

A berobbanó Speed újra versenyezne

Az F1-et is megjárt amerikai első Formula-E futamán, Miamiban szenzációs második helyet szerzett, így másik hazai versenyén, Long Beach-en is elektromos autóba ülne.

Retro – Amikor egy Arrows indult a pole-ból

Mai múltidéző cikkünkben stílszerűen egy emlékezetes F1-es idénynyitóról mesélünk, mely a sportág történetének egyik legzavarosabb holtszezonját követte. Ezen a napon 1981-ben egy Arrows indulhatott a pole-ból.

Az amerikai bajnok kedvenc amerikai versenyei

Mario Andretti az utolsó amerikai, aki világbajnok tudott lenni az F1-ben. Ugyancsak ő az austini verseny nagykövete, ebből az alkalomból pedig a gpupdate.net-nek felidézte legemlékezetesebb USA Nagydíjait.