2024. március 19. kedd

LagunaSeca

IndyCar: Palou nyert a nagyot zárkózó Newgarden előtt, Power másodszor bajnok

A leköszönő bajnok sikerét hozta az IndyCar Laguna Seca-i évadzárója, míg a széria trónját a 2014 után újra csúcsra jutó Will Power foglalta el, hiába lett második a riválisa a mezőny végéről indulva.

Grosjean újjászületett: „Majdnem elsírtam magam”

Hatalmas üdvrivalgás fogadta a hétvégi Laguna Seca-i futamon parádés hajrá után harmadik IndyCar-dobogóját megszerző ex-F1-es francia pilótát, aki el is érzékenyült ettől.

Herta nyert, Grosjean parádés hajrával dobogón

A pole-ból induló amerikai csak a bokszkiállások idejére adta át a vezető helyet Lagunában, a legnagyobb versenyt azonban a bajnoki cím felé nagyot lépő Palout is majdnem elkapó francia produkálta.

Összeegyeztethető az F1 Laguna Secával?

Az alábbi szimulátoros arra volt kíváncsi, vajon egy modern F1-es autó mire képes az Egyesült Államok ikonikus pályáján, a kaliforniai Laguna Secában. A tempó szédületes, de a dugóhúzót nem biztos, hogy egy igazi autó sértetlenül megúszná.

Ikonikus amerikai pályát gyakorol a szimulátorban Grosjean

Az IndyCar egyik legjellegzetesebb versenyhelyszínét, Laguna Secát tanulja a szimulátorban Romain Grosjean. Jellen állás szerint a szezon utolsó előtti futamát tartják a kaliforniai aszfaltcsíkon, a francia viszont rövidesen élesben is tesztelni fog a pályán a Dale Coyne Racinggel, miután múlt héten a Barber Motorsport Parkban teljesítette az első köröket balesete óta.

Rossi: Stoner volt az egyik legkeményebb ellenfelem

A kilencszeres világbajnok motoros felelevenítette a 2008-as Laguna Seca-i versenyt, amelyen óriási küzdelemben győzte le az akkori címvédő ausztrált – máig ez az egyik legismertebb MotoGP-futam.

Ilyen lenne egy F1-es verseny Laguna Secában

Elképzeltétek már, ahogy húsz Formula-1-es autó száguld keresztül az ikonikus Dugóhúzó-kanyaron ? Nos, ha a valóságban nem is láthatunk ilyet, az rFactorban kipróbálta egy videós.

F1-es autóval Laguna Secában

Az F1 nem használja ezt az amerikai pályát, az IndyCar viszont többek között igen - most az Assetto Corsa segítségével azt is megnézhetjük, hogy mire megy itt az idei Red Bull.

Retro – Minden idők egyik legnagyobb előzése

1996-ban láthatta a világ azt a manővert, melyet az utókor azóta egyszerűen „Az Előzés”-ként emleget - Alex Zanardi pályafutása legnagyszerűbb győzelmére saját szavaival emlékezünk.

Retro – Aki a Dugóhúzóban lelte halálát

1971-ben ezen a napon született az a pilóta, akit az egyik legjobbnak tartanak azok közül, akik sosem versenyeztek az F1-ben, s aki a Laguna Seca-i pálya legendás kanyarjában vesztette életét.

Retro – Rossi élete legnagyobb csatája

Esélytelennek tűnt a rajt előtt, mindent megtett, hogy megállítson egy gyorsabb motort, bemutatott egy maradandó előzést, győzelmének pedig kulcsszerepe volt az év végi bajnoki címben – a 2008-ban ezen a napon tartották a legendássá vált Laguna Seca-i viadalt.

Mi is történt pontosan ezzel az Ferrarival?

Bizonyára sokan látták már ezt a képet a kettétört F1-es Ferrariról, az internet népe most újból elővette, hogy kiderítse, igazi-e, és ha igen, mi is történt vele valójában.