2024. április 24. szerda

LMP2

Jó ötlet az LMP2 kiűzése a világbajnokságból?

Helyet kell csinálni a Hypercaroknak és a GT3-asoknak, így a jövő évtől eltűnhet a WEC mezőnyéből az elmúlt években folyamatosan fejlődő kategória.

Kettős Toyota-siker Japánban, pontegyenlőség a szezonzáró előtt

Egy csapatutasításnak is köszönhetően a Buemi, Hartley, Hirakawa trió nyerte Fujiban a hatórást, ezzel a vb-tabellán utolérték az Alpine-t. WRT-elsőség az LMP2-ben, dupla Ferrari-diadal a GTE Próban.

LM24 20. óra: Toyota-vezetés, Corvette-dráma

A hajrára fordulva jó úton halad a győzelem felé a #8-as Toyota legénysége, a GTE Próban viszont újabb fordulat állt be, miután az éllovas autónak nekiment egy LMP2-es versenygép.

LM24 12. óra: Kettős Toyota-vezetés féltávnál

Már 12 óra lement a Le Mans-i 24 órásból, de továbbra is csupán húsz másodperc körüli a különbség az élen. Az LMP2-ben a JOTA, a GTE Próban a Porsche vezet a táv felénél.

LM24 8. óra: Tizedekre egymástól a Toyoták

A táv harmadánál is szoros a csata a győzelemért Le Mans-ban, miközben a japánok ellenfelei egyre nagyobb hátrányban. Az LMP2-ben őrült kiélezett a harc, a GTE Próban fordulat történt.

Három piros zászló után győzött a Toyota

Balesetek és a tipikus spái időjárás miatt többször is meg kellett szakítani a WEC idei második hatórás versenyét, amelyet egy ideig egy LMP2-es autó vezetett, s amelyen a GTE-ben a befutó döntött.

Rekordszámú résztvevő a WEC-ben 2022-ben

A Hosszútávú Világbajnokság nevezési listáján 39 autó található, amely a tíz éve létrejött bajnokság történetében csúcs. A mezőnybe érkezik a Peugeot, a Penske és a Prema, valamint Kubica, Nasr és Gutierrez.

Kubica idén is az Alfa Romeo pilótája lesz

Bár ez csupán formalitás, miután az idei Alfa Romeót Lengyelországban mutatják be, de Robert Kubica megerősítette, hogy idén is a svájci-olasz csapat tartalék- és tesztpilótája lesz.

Öt hiperautó és két női egység a WEC-rajtlistán

Új kategória, minden eddiginél népesebb LMP2-es és GTE Am géposztály, összesen 33 autó a rajtrácson: közzétették az Endurance-világbajnokság 2021-es idényének nevezési listáját.

Egy Le Mans-győztes, aki egy éve nem járt otthon és találkozott párjával

Az LMP2-es Richard Bradley története szélsőséges példája annak, hogyan keserítheti meg egy autóversenyző életét a világjárvány. A Kínában élő versenyző tavaly februárban látta utoljára párját.

Jön a Le Mans: 28 prototípus 24 órás küzdelme

Nézzük végül az LMP kategória mezőnyét, avagy Lehet Más Prototípus győztes, mint a Toyota? A P1-esek között hatan várnak a lepattanóra, míg a húsztagú P2-es kategória a legnagyobb harcot hozhatja.