ERX

Kárai Tamás újra top 5-ben az RX1-ben

Az új generációs Audi S1-gyel megismételte előző évi bajnoki végeredményét Kárai Tamás – de bizonyos szempontból felül is múlta azt, hiszen 2023-ban négyszer bejutott a döntőbe.

Kristoffersson-győzelem és magyar döntők Rigában

Marcus Grönholm szombati diadala után vasárnap a háromszoros világbajnok svéd nyert a Ralikrossz-világbajnokság dupla lettországi fordulóján. Szabó Krisztián mindkét nap fináléba jutott.

WRX: A szezonzáró törlésével háromszoros világbajnok Kristoffersson

Nem tartják meg a ralikrossz-világbajnokság decemberre tervezett utolsó versenyét sem a Nürburgringen, így gyakorlatilag ma ért véget a 2020-as szezon. A német forduló törlése egyúttal azt is jelenti, hogy idén nem koronáznak Európa-bajnokokat: Marton Gergely is esélyes lett volna a címre.

Ekström újra, az elektromos Citroen elsőre

A szezon harmadik dupla fordulóján, Rigában, ahol már közönség előtt zajlott a verseny, folytatódott a korábbiakban látott minta: Johan Kristoffersson legyőzhetetlen szombaton, vasárnap viszont valaki mindig fogást talál rajta. Idén másodszor Mattias Ekströmnek sikerült a bravúr. Eközben Szabó Krisztián megint elődöntőig jutott annak ellenére, hogy autója kigyulladt, Kárai döntős volt az Eb-n, a Projekt E-ben pedig debütálásán győzött az elektromos Citroen.

Ekström beugróként győzött, Block a Projekt E első nyertese

A höljesi dupla második fordulóján Mattias Ekström megelőzte az első felvonást nyerő Johan Kristofferssont, pedig csak a második sorból rajtolt a döntőben. Útjára indult az Európa-bajnokság, valamint elektromos kategória, a Projekt E is Svédországban.

Ekström tippje: Szabó Krisztián 2019-ben Supercar Európa-bajnok lesz

Sajtótájékoztatót tartott Szabó Krisztián, kétszeres Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnok 2018. szeptember 20-án Budapesten, miután a hónap során első két Supercar Európa-bajnoki futamán indult a ralikrossz-világbajnok Mattias Ekström csapatában, az EKS-ben. Kiemelkedő teljesítményére ismét felfigyelt az autó-motorsport.

Szabó Krisztián két futamot megnyert, de a döntőben hibázott

Győzelem a Q3-ban és az elődöntőben: Szabó Krisztián magasabb sebességi fokozatba kapcsolt Rigában vasárnap, a döntőben azonban ő húzta a rövidebbet egy ralikrosszos akció folyamán, ezért a végeredményben csak 6. helyen rangsorolták az Euro RX szezonzáróján.

Szombaton nem jött ki a lépés Szabó Krisztiánnak

Nem tükrözik tempóját az EKS pilótájának eddigi eredményei Rigában: az Euro RX első kvalifikációján a rajt miatt veszített, a másodikon technikai problémája volt. A köztes eredménylista ötödik helyéről viszont még akármi elérhető.

Szabó Krisztián eggyel előrébb végezne a döntőben

Második versenyére készül az Euro RX-ben a kétszeres ralikrossz Európa-bajnok. Érzése szerint több szempontból könnyebb hétvégéje lesz a loheacinál Rigában, ahol tesztelte az EKS autóját. Ennek megfelelően a debütáló hétvégén szerzett második helyen is javítana.

Szabó Krisztián második hellyel debütált az Euro RX-ben

Az egész hétvége során az élmezőnyben szerepelt, végül pedig dobogóra állt Szabó Krisztián Loheacban, első Supercar Európa-bajnoki versenyén. A figyelemreméltó bemutatkozással csapata, az EKS is elégedett.

Első hellyel indított új kategóriájában Szabó Krisztián

Mintha nem is lenne újonc a ralikrossz Európa-bajnokság Supercar osztályában a kétszeres S1600-as kontinensbajnok Szabó Krisztián: az EKS pilótája Franciaországban azonnal felvette a ritmust, egy első és egy második helyen zárt kvalifikációs futam után a köztes eredménylista vezető pozíciójában készül vasárnapra. A végelszámolásban az első két hely egyikét célozza meg.

Szabó Krisztián hétvégén debütál az Euro RX-ben

Jól ismert közeg, új géposztály, új csapat, új autó: érthető, hogy a kétszeres ralikrossz Európa-bajnok a megszokottnál jobban izgul Loheac előtt, ahol bemutatkozik a kontinensbajnokság Supercar kategóriájában.