2024. április 25. csütörtök

Donington

Retro – A Doktor legemlékezetesebb rendelései

2000-ben ezen a napon szerezte meg első királykategóriás győzelmét a sportág élő legendája, Valentino Rossi. Azóta már 88 sikernél jár a legnagyobbaknál – a nyolc legemlékezetesebbet szedtük össze.

Szombati esés tette tönkre Sebestyén hétvégéjét

Pont nélkül zárult az Evan Bros. Yamaha színeiben versenyző magyar motoros számára a Supersport-vb doningtoni fordulója: szombaton bukott, vasárnap pedig emiatt nem volt százszázalékos állapotban.

Egy magyar gokartoktató pályabejárása Doningtonban

Janecskó Adrián az rFactor 2-ben mutatja be, hogyan kell venni a doningtoni versenypálya kanyarjait egy 1993-as Mclaren MP4/8-cal. Hangolódjunk így az azévi F1-es futam hétvégi tévés ismétlésére!

Billy Monger balesete helyszínén a pole-ban

Tizenhét hónappal azután, hogy Billy Monger rendkívül súlyos balesetet szenvedett Donington Parkban, visszatért balesete helyszínére és első brit F3-as pole-pozícióját azonnal meg is szerezte.

Hamilton szerint az F1-nek több Donington-féle kanyarra van szüksége

A brit négyszeres bajnok pilóta sokkal nagyobb kihívásnak tartotta a vezetést a Donington Park-i pályán, ahol fiatalon versenyzett, mint a mai F1-es helyszínek bármelyikén.

Egy pálya már nemet mondott a Brit Nagydíjra

Az F1-es Brit Nagydíj silverstone-i jövőjének megkérdőjelezése után több helyszín is szóba jött potenciális utódként, ám közülük az egyik visszautasította a rendezés lehetőségét.

Brit Nagydíj: Ha nem Silverstone-ban, akkor hol?

Noha 2026-ig van szerződésük, könnyen lehet, hogy a jövőben nem Silverstone lesz az F1-es Brit Nagydíj otthona - de ha nem ott, akkor melyik pályán versenyezhetnek a pilóták?

Így vezet versenyautót a mesterséges intelligencia

Doningtonban megtette első próbaköreit az önjáró versenyautó, Lucas di Grassi pedig beleült, hogy ne csináljon semmit, mindössze testközelből megmutassa, hogy hogyan száguld egy gép saját magától.

Az újonc csapat futott körrekordot a Formula-E tesztjén

Jean-Eric Vergne először ült be új csapatának új motorral szerelt új autójába az elektromos sorozat szezonzárója óta, és máris bizonyítja, hogy remek lépés volt megvásárolniuk a konstruktőri bajnok motorját.

Bird a leggyorsabb az esővel záruló tesztnapon

Elérkezett a Formula-E doningtoni tesztjének utolsó hete. A mezőnyben feltűnt egy új ismert név, Jacques Villeneuve elásta magát a kavicságyba, a két küszködő csapat helyzete pedig továbbra sem javult.

Formula-E: Di Grassi tovább faragta az etalont

Véget ért a Formula-E előszezoni tesztjeinek negyedik napja Doningtonban, és hétfő után ismét az Audi Sport Abt egyik autója végzett az élen, ezúttal Lucas di Grassi vezetésével.

Formula-E: Körrekorddal zárult a teszt

Sebastien Buemi továbbra is legyőzhetetlen Doningtonban, miközben Jacques Villeneuve változatlanul a mezőny végén kullog. Nem végződött jól a címvédő bajnok tesztje sem.