DTM

Ne maradj le semmiről hétvégén!

F1 híján a motoroké lesz a főszerep az előttünk álló napokban, de azért minőségi autóversenyből sem lesz hiány - mutatjuk a hétvégi menetrendet és a tv-közvetítéseket.

Albon győzelmet szerzett a DTM-ben

Az F1-et megjárt versenyzőnek tökéletes napja volt a Nürburgringen, pole-pozíciót és győzelmet ért el a Ferrarival. A szárazon is kaotikus futamon a mezőny több mint harmada kiesett, kétszer volt bent a safety car.

Marko: Van egy újabb F1-be való fiatalunk

A Red Bull utánpótlásprogramja, úgy tűnik, kifogyhatatlan tehetségekből: Yuki Tsunoda után itt a következő, akinek a tanácsadó szerint helye van az F1-ben: a Formula-2-ben és DTM-ben is remeklő Liam Lawson. Kérdés, hogy mikor kaphat ülést a királykategóriában.

Folytatódik a MotoGP és az IndyCar: ne maradj le!

Az F1 nyári szünetre vonult, két nagy sorozat viszont épp most tér vissza onnan, de lesz még DTM, Pure ETCR és Superbike-vb is a hétvégén – mutatjuk a teljes időtervet a tv-közvetítésekkel együtt.

FE, WRX, Superbike, DTM: ne maradj le!

F1 nélkül sem fogunk unatkozni a hétvégén, hiszen Londonban egy félig fedett pályán versenyez a Formula-E, de lesz Ralikrossz-vb és Superbike-vb magyar indulókkal, valamint DTM is.

Albonnak fáj F1-es versenyeket nézni

Alex Albon tavaly megannyi Red Bull-akadémista sorsára jutott, mikor rövid nagycsapatos karrier után kirúgták. Bár ő végül a csapat kötelékében maradt, keserű szájízzel tudja csak végezni munkáját.

DTM: Esélytelenből futamgyőztes lett az Audi

A teljesítménykiegyenlítés révén könnyű autóval versenyző Kelvin van der Linde magabiztos győzelmet aratott a monzai szezonnyitó vasárnapi felvonásán. Müller és Auer végeztek az első háromban, Lawson eldobta az újabb dobogót.

Újonc és a Ferrari nyerte a DTM-nyitányt

Az előzetes várakozások alapján a Mercedes tűnt a toronymagas esélyesnek, de boksztaktikájának köszönhetően az újonc Liam Lawson megszerezte a győzelmet a GT3-as korszak első versenynapján.

Podcast: Bergerrel a DTM-ről és az F1-ről

Elcsíptük és kifaggattuk Gerhard Bergert a DTM helyzetéről, az F1-ben megélt időszakokról, az idei kilátásokról, valamint a menedzsment frontján elért sikerek hátteréről is.

A Red Bull a Ferrarival száll be a DTM-be

Érdekes együttműködést jelentett be a Red Bull Racing: a cég beszáll a DTM-be, de az F1-es nagy riválisával, a Ferrarival együttműködve. Az egyik pilóta Alexander Albon lesz.

Kiderült, hol versenyez idén Albon

Nem csak F1-es tartalékként számít a Sergio Perezre cserélt brit-thai pilótára a Red Bull: a fiatal versenyző a DTM-ben is rajthoz áll – igaz, az még nem derült ki, melyik csapattal és milyen autóval.

Búcsú a rekorder Audi RS 5 DTM-től

28 győzelem, 95 dobogó, 29 pole pozíció, 28 leggyorsabb kör és mind a hat bajnoki cím: az Audi RS 5 DTM, amely múlt vasárnap teljesítette utolsó versenyét a Hockenheimringen, mindössze két év alatt számos rekordot megdöntött vagy állított fel. Részben hatékonyságának köszönhetően az egyik legsikeresebb versenyautó a DTM történetében, amelyet 2021-től GT3-as autókkal rendeznek.